Hlavní navigace

Dovolená, PP od 2. 1. 2008

  • (neregistrovaný) 78.136.130.---

    7. 4. 2008 12:17

    Dobrý den, jen se chci ujistit, že pokud zaměstnanec nastoupil 2. 1. 2008 (předcházející pracovní poměr ukončil v říjnu 2007, do konce roku pracoval na DPP), že za leden 2008 nemá nárok na dovolenou..? § 212 ZP jsem pročetla.. Díky za odpovědi, Hana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 4. 2008 13:29

      v.e.n.d.y. (neregistrovaný) 85.71.122.---

      Re: Dovolená, PP od 2. 1. 2008
      Pokud od 2.1.2008 dosud odpracoval 60 dní, má nárok na dovolenou za rok 2008 (případně její dvanáctinu za každá měsíc, pokud by rozvázal pr. poměr), pokud už skončil, tak má nárok na 1/12 za každých odpracovaných 21 dní

    • 7. 4. 2008 13:33

      xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

      Re: Dovolená, PP od 2. 1. 2008
      záleží, od kdy má sepsanou prac. smlouvu, zda od 1.1. nebo od 2.1. - pokud až od 2.1. a 1.1. neměl jiného zaměstnavatele, potom (pokud bude PP trvat nejméně do 31.12. a bude mít splněné všechny podmínky - tj. nebude marodit nad 100PD apod.), bude mít nárok na 11/12 celor. nároku dovolené

    • 7. 4. 2008 13:38

      Hana (neregistrovaný) 78.136.130.---

      Re: Dovolená, PP od 2. 1. 2008
      Měla jsem se vyjádřit přesněji..šlo mi o nárok za leden, smlouva je od 2. 1. 2008 - a zaměstnání stále trvá. Chtěla jsem si ověřit, že jsem ho nepoškodila, když jsem mu nárok na dovolenou za leden nedala :-). Díky!

    • 7. 4. 2008 15:19

      yy (neregistrovaný) 85.13.73.---

      Re: Dovolená, PP od 2. 1. 2008
      Udělala jste správně, dovolená je podmíněna trváním pracovního poměru, nikoli jak někteří jistě budou argumentovat, že odpracoval všechny směny. Pokud, jak píšete má pracovní smlouvu od 2.1. - dovolená za leden mu nenáleží.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).