Hlavní navigace

Roční zúčtování a neplacené volno

• (neregistrovaný) 212.96.160.---

8. 4. 2008 9:32

Dobrý den,
    může mi někdo poradit, zda má na roční zúčtování vliv zaplacené zdravotní pojistné zaměstnance za neplacené volno-9%?
    Dělám roční zúčtování poprvé a objevila jsem tu tabulku od předchozí mzdové účetní, kde má hrubou mzdu, od ní odečtené sociální a zdravotní pojištění a také zde odečítá položku za pojistné-neplacené volno, čímž se základ pro výpočet daně poplatníka snižuje. Je to tak správně? Nikde jsem v knížece Abeceda mzdové účetní nenašla nic ohledně této problematiky.
    Děkuji za radu

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 4. 2008 10:24

J (neregistrovaný) 213.192.2.---

Re: roční zúčtování a neplacené volno
      Na mzdovém listě pracovníka by toto pojištění mělo být uvedeno v celkové částce zaplaceného pojištění.Pokud ho zaměstnance zaplatil, tak by podle mne mělo být odečteno z hrubé mzdy.Vždyť i v měsíčních přehledech mělo být uvedeno.

• 8. 4. 2008 10:30

Danka (neregistrovaný) 212.96.160.---

Mám v mzdovém listě částku zaplacenou zaměstnancem na zdravotní a sociální pojištění a pak mám ještě řádek 9%ZP zaměstnanec-takže toto mám odečíst z hrubé mzdy?. Máme program, který dělá výpočet daně, ale 9% zaplacené zdravotní pojištění, zde nikde není zohledněno. Odečítá se z hrubé mzdy i bolestné?
      Děkuji

• 8. 4. 2008 11:14

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Pojištění, které je zaměstnanci sraženo, se mu také odečítá pro zjištění daňového základu. Bolestné v hrubé mzdě přece zahrnuto není, nedaní se.

• 8. 4. 2008 11:36

Danka (neregistrovaný) 212.96.160.---

Děkuji za radu, takže od hrubé mzdy odečtu zaplacených 9% za neplacené volno. Jenom mi není jasné, když odejde zaměstnanec, tak se nikde v potvrzení o zdanitelných příjmech neuvádí, kolik zaplatil zdrav. pojištění za neplacené volno, nebo se mýlím?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).