Hlavní navigace

Den splatnosti.

  • (neregistrovaný) 83.69.41.---

    8. 4. 2008 11:19

    Dobrý den, vím, že FAP se mají platit v den splatnosti uvedený na fakturách, ale šéfová si myslí, že v den splatnosti mají mít peníze na BÚ. Kde bych našla, že mám pravdu? Velice děkuji a přeji hezký den

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 4. 2008 11:47

      Beta (neregistrovaný) 83.208.249.---

      Re: Den splatnosti.
      Za den splatnosti je povazovano datum, kdy byla castka odepsana z vaseho uctu. Proc ty problemy?

    • 8. 4. 2008 12:00

      kl. (neregistrovaný) 83.69.41.---

      Re: Den splatnosti.
      taky je mi to naprosto jasné, ale potřebuji nějaký důkaz ze zákonů apd.

    • 8. 4. 2008 18:18

      graver (neregistrovaný) 89.102.33.---

      Re: Den splatnosti.
      Docela bych s ní souhlasil. Povinnost úhrady za odebrané zboží/službu je vaším závazkem a závazek zaniká (m.j.) splněním (§324/1), tedy obdržením plnění. Okamžikem podání platebního příkazu k obdržení plnění jistě nedojde - to nastane až tehdy, kdy je plnění věřiteli k dispozici, tedy v tomto případě připsáním na účet.
      Ostatně právo na úrok z prodlení vzniká již den následující po dni splatnosti (§369a/1), dále odst. 3): "jestliže neobdržel dlužnou částku v době její splatnosti".
      Třeba mě někdo opraví.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).