Hlavní navigace

Je třeba odvést DPH služby z Ruska ?

  • (neregistrovaný) 84.38.181.---

    8. 4. 2008 11:33

    Dobrý den,
    platíme službu překladateli z Ruska, který je neplátce.
    Myslím si, že DPH neodvádíme, tzn. ani neuvádíme v přiznání k DPH, ale nejsem si jista.
    Tuhle fakturu asi ani nemusíme evidovat pro daň z příjmů, když výdaje uplatňujeme paušálem.
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 4. 2008 14:56

      Marek (neregistrovaný) 213.180.35.---

      Re: Je třeba odvést DPH služby z Ruska ?
      Dobrý den,
      domnívám se, že povinnost přiznat daň Vám v souladu s ustanovením § 10/7 ZDPH u takové služby vzniká. Zahraniční osoby totiž zákon nerozlišuje na plátce a neplátce, ale pokud se jedná o osobu povinnou k dani (tedy podnikatele), máte povinnost přiznat daň a uplatníte nárok na odpočet dle § 73/8.
      Fakturu si tedy určitě schovejte právě kvůli prokázání nároku na odpočet.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).