Hlavní navigace

Dan z prodeje nemovitosti + úvěry

  • (neregistrovaný) 90.177.62.---

    8. 4. 2008 11:36

    Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li někdo nevíte jak je to s prodejem nemovitosti. Dejme tomu, že chci prodat bytovou jednotku, kterou vlastnim cca 3 roky, avsak rozdil ceny kupní tehdy a nynejsi aktuální ceny trzni je cca pres pul milionu. Muij dotaz smeruje k tomu, ze jsem cetl ze z rozdilu nemusim platit dan, pokud penize z prodeje takovéto nemovitosti reinvestuji, resp. koupim nemovitosti jinou max. do 1. roka. Dalo by se to uplatnit také, pokud predčasně těmito penězi splatím uver ze stavb. sporeni, jez byl urcen na koupi jiné nemovitosti pred 2 - 3 lety ?

    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 4. 2008 13:33

      Renata (neregistrovaný) 88.146.10.---

      Re: Dan z prodeje nemovitosti + úvěry
      Podle mého musíte Daň z převodu nemovitostí zaplatit vždy. To, o čem mluvíte, se týká daně z příjmu. Daň z příjmu nemusíte platit tehdy, pokud nemovitost vlastníte 5 let, nebo pokud máte v nemovitosti trvalé bydliště nejméně po dobu 2let bezprostředně před prodejem, nebo pokud získané prostředky použijete na uspokojení bytové potřeby.§4 ZDP.
      Ale raději počkejte na rady zkušenějších.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).