Hlavní navigace

Plat zaměstnanci

 • (neregistrovaný) 88.103.220.---

  8. 4. 2008 22:46

  Dobrý den,
  pokud mi zaměstnavatel opakovaně dává plat se zpožděním než je sjednané datum(jedná se o dny)mám nějaké výhody k platu,nebo možné výčitky k zaměstnavateli?Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 4. 2008 23:48

   Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

   Re: Plat zaměstnanci
   Pokud máte skutečně datum výplaty sjednáno v prac. smlouvě, pak můžete okamžitě zrušit prac. poměr 16. den po tomto datu, pokud Vám ani 15. den po tomto sjednaném datu výplaty mzdu nedá. Pokud datum výplaty sjednán nemáte, ale je pouze určen zaměstnavatelem, můžete tak učinit až 16. den po ukončení měsíce, pokud do 15. dne od skončení měsíce Vám mzdu nedá. Např. výplatu máte sjednanou na 15. den v měsíci. Pokud Vám mzdu např. za únor nedal ani 30. března, můžete nejdříve 31. března zrušit pracovní poměr. Pokud den výplaty sjednán nemáte, pak můžete zrušit prac. poměr tehdy, pokud např. mzdu za únor neobdržíte ani 15. dubna. K tomu náleží odstupné.
   Pokud se ale jedná vždy jen o pár dní, pak můžete podle mého názoru akorát chtít nějaký úrok z prodlení. Můžete si i stěžovat na inspektorátu, ale obávám se, že to by Vám v práci moc nepomohlo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).