Re: auto do majetku
Vidím problém v tom, že nepodnikáte, tak nemáte obchodní majetek. Auto můžete poskytnout sdružení a to bude vykazovat v DE výdaje na auto i DPH s tím spojenou. Pokud ho budete využívat také soukromě, musíte nějakým poměrem ( nejlépe dle ujetých km ) krátit veškeré výdaje na auto, které budou uplatněny v DE sdružení.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Změny, které přináší rok 2026 do oblasti zaměstnávání
Velký rozcestník změn v roce 2026, které se týkají podnikatelů
Nová sleva na sociálním pojistném v roce 2026
Konec roku rozhoduje: Špatně načasovaná platba daně či pojistného vyjde draho
Více než 1100 korun za to, že vám dají důchod. Přitom nemusíte platit nic
Od sedel po originální brýle. Přinášíme 10 zajímavých příběhů podnikatelů za rok 2025
9. 4. 2008 12:15
Zdravím všechny a prosím o radu.
Chci si koupit nové auto a dát ho do majetku.
Podnikám jako FO ve sdružení s jinou FO.
Vedu DE za združení a svoji DE (mepodnikám však jinak než ve sdružení).
Jak to bude s placením DPH a vedení DE? Moje představa je, že dám do smlouvy o sdružení, že bude moje vozidlo používáno k potřebám sdružení. Ve své DE budu mít výdaje za benzín a odpisy a DPH za benzín, zkrátka všechny náklady na auto.
DPH budu přiznávat společně s DPH sdružení.
Náklady na benzín a odpisy pak dám do daňového přiznání, čímž mi vznikne dílčí ztráta, kterou postavím proti zisku ze združení.
Vyrovnán za tyto služby v rámci sdružení bude smluvně ošetřeno
Je to tak možné?
A ještě jeden dotaz. Jak je to z používání auta v majetku pro soukromé účely?
Prosím o vaše zkušenosti a názory.
Díky Jirka