Hlavní navigace

Lékařská péče - benefit?!?

  • (neregistrovaný) 194.228.214.---

    9. 4. 2008 13:54

    Dobrý den,
    potřebovala bych se poradit ohledně následujícího benefitu:
    GŘ + všichni TOP manažeři by dostávali příspěvek na úhradu lékařské péče. Nevím ještě, jak přesně si to vedení představuje, ale chce to mít jako benefit pro TOPy. Jde mi o to, jak se to bude chovat ve mzdách - přidaňuji tuto částku? odvádím SP, ZP, daň? A musím tuto částku vůbec hnát přes mzdy? Nebo ji vyplácím ze sociálního fondu?
    Prosím poraďte.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 4. 2008 14:03

      J (neregistrovaný) 213.192.2.---

      Re: Lékařská péče - benefit?!?
      ZP-zaměstnavatelé jsou povinni zajišťovat rovné zacházení se všemi zaměstnanci, pokud jde o jejich pracovní podmínky, odměňování za práci a o poskytování jiných peněžitých plnění a plnění peněžité hodnoty, o odbornou přípravu a o příležitost dosáhnout funkčního nebo jiného postupu v zaměstnání.Obávám se , že takto postavené benefity by mohly být posouzeny jako diskriminace zaměstnanců na nižších úrovních, zvláště pokud se to týká zdravotní péče.

    • 9. 4. 2008 15:28

      LeaX (neregistrovaný) 83.208.54.---

      Re: Lékařská péče - benefit?!?
      Příspěvek? Pokud dostanou něco "na ruku", tak pro společnost nedaňově (nelze podřadit ani pod § 24/2/j/5 - viz § 25 ZDP), pro ně SP,ZP,daň.
      Pokud by to bylo nepeněžně - řeší se smlouvami s vybranými poskytovateli těchto služeb, dostanete se do režimu § 6/9/d ZDP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).