Hlavní navigace

Lékařská péče - benefit?!?

 • (neregistrovaný) 194.228.214.---

  9. 4. 2008 13:54

  Dobrý den,
  potřebovala bych se poradit ohledně následujícího benefitu:
  GŘ + všichni TOP manažeři by dostávali příspěvek na úhradu lékařské péče. Nevím ještě, jak přesně si to vedení představuje, ale chce to mít jako benefit pro TOPy. Jde mi o to, jak se to bude chovat ve mzdách - přidaňuji tuto částku? odvádím SP, ZP, daň? A musím tuto částku vůbec hnát přes mzdy? Nebo ji vyplácím ze sociálního fondu?
  Prosím poraďte.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 4. 2008 14:03

   J (neregistrovaný) 213.192.2.---

   Re: Lékařská péče - benefit?!?
   ZP-zaměstnavatelé jsou povinni zajišťovat rovné zacházení se všemi zaměstnanci, pokud jde o jejich pracovní podmínky, odměňování za práci a o poskytování jiných peněžitých plnění a plnění peněžité hodnoty, o odbornou přípravu a o příležitost dosáhnout funkčního nebo jiného postupu v zaměstnání.Obávám se , že takto postavené benefity by mohly být posouzeny jako diskriminace zaměstnanců na nižších úrovních, zvláště pokud se to týká zdravotní péče.

  • 9. 4. 2008 15:28

   LeaX (neregistrovaný) 83.208.54.---

   Re: Lékařská péče - benefit?!?
   Příspěvek? Pokud dostanou něco "na ruku", tak pro společnost nedaňově (nelze podřadit ani pod § 24/2/j/5 - viz § 25 ZDP), pro ně SP,ZP,daň.
   Pokud by to bylo nepeněžně - řeší se smlouvami s vybranými poskytovateli těchto služeb, dostanete se do režimu § 6/9/d ZDP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).