Hlavní navigace

EXEKUCE - prosím pomoc, spěchá

• (neregistrovaný) 88.100.181.---

10. 4. 2008 10:35

Finanční úřad vystavil na našeho zaměstnance exekuci na základě nesplacení nedoplatků ve výši 28050 Kč. Jedná se o přednostní nebo nepřednostní pohledávku? Nedoplatky nejsou specifikovány.

Dále pokud zaměstnanec měl čistou mzdu 6221 Kč a 14 dní byl na nemocenské počítá si i s touto nemocenskou?

Nevím si s tím rady!

Podle mě vezmu čistou mzdu 6221 vypočítám částku na exekuci (finanční úřad - nedoplatek = přednostní pohledávka??) vyjde mi částka 1354 Kč tu odečtu od 6221 Kč dále strhávám doplatek na další exekuci 373 Kč, také strhávám zaměstnanci 2000 Kč za půjčku od zaměstnavatele a také dostal zálohu na mzdu 3500 Kč. Jenže to už je vysoce přes vydělaných 6221 Kč.

Prosím poraďte. Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 4. 2008 11:25

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

Re: EXEKUCE - prosím pomoc, spěchá
      exekuce se sráží z čisté mzdy včetně zálohy na mzdu, nemocenských dávek a případné vratky daně (pokud požádal u zaměstnavatele o RZD), pokud by měl přeplatek na bonusu, tak z něho se exekuce neprovádí
      při počítání exekucí musíte vědět, zda má vyživované osoby (manželka, děti, družka se za vyživovanou osobu nepovažuje)
      nezabavitelná částka na povinného 4187,33 Kč
      na každou vyživovanou osobu 1046,83 Kč
      nad 6281 Kč se sráží vše

• 10. 4. 2008 11:50

Lucie (neregistrovaný) 88.100.181.---

takže jestli tomu dobře rozumím, měla bych si zjistit na OSSZ kolik dostal zaměstnanec na nemocenských dávkách a příčíst je k čisté mzdě a z toho počítat dále?

• 10. 4. 2008 19:14

xy5 (neregistrovaný) 62.204.241.---

omlouvám se,ale na toto Vám neodpovím, neboť já zpracovávám nemocenské dávky velké organizace (tj. dávám přímo do mezd), takže vím, kolik vyplácím (tedy exekuce srazím i z ND)
      u malých organizací by snad OSSZ měla srážet exekuce při dlouhodobé nemoci, ale jak je to se srážkami z ND, které jsou jen po část měsíce, to nevím
      pokud Vám nikdo neodpoví, zkuste se zeptat přímo na OSSZ

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).