Hlavní navigace

PPM a DPP nebo DoPČ

  • (neregistrovaný) 81.19.3.---

    11. 4. 2008 9:29

    Dobrý den, na diskuzi tady jsem našla, jakpostupovat, když potřebujeme pracovnici, která je na PPM na malý úvazek v práci. Zákon 187/2006 par. 16, byl odkaz od paní Jiřky.
    jenže ten zákon je odložen k 1.1.2009. Nevíte někdo zda to mohu použít už letos?

    je mi jasné, rozdíl DPP a DoPČ - raději bych jí udělala DPP a najinou práci, než z které bude pobírat PPM.

    Děkuji moc

    Blanka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 4. 2008 9:50

      vanesa (neregistrovaný) 194.145.182.---

      Re: PPM a DPP nebo DoPČ
      Při PPM si nemůže přivydělávat, jen při RD a to neomezeně....

    • 11. 4. 2008 11:07

      Blanka (neregistrovaný) 81.19.3.---

      Re: PPM a DPP nebo DoPČ
      Dobrý den, já tady nad tím sedím, našla jsem všechny příspěvky , a ty se různí, v zákonu 187/2006 jsem našla i odpověď jenže ten platí až od 1.1.2009, hm... tak nevím..

      ale děkuji moc za odpověď

      Blanka

    • 11. 4. 2008 11:30

      Laďa (neregistrovaný) 62.240.178.---

      Re: PPM a DPP nebo DoPČ
      Naopak, na rozdíl od tvrzení Vanesy, při PPM si můžete přivydělávat. To ustanovení § 16 Zákona 187/2006, které zatím neplatí, najdete v ust. § 7 odst. 1 zákona č. 88/1968 Sb., o prodloužení mateřské dovolené, o dávkách v mateřství a o přídavcích na děti z nemocenského pojištění. Podle něho peněžitá pomoc v mateřství nenáleží za období, za které náleží zaměstnankyni započitatelný příjem z činnosti zakládající účast na nemocenském pojištění, ze které je tato dávka poskytována. Z uvedeného vyplývá, že po dobu pobírání peněžité pomoci v mateřství nemůže zaměstnankyně vykonávat práci v zaměstnání, ze kterého je jí tato dávka poskytována. Poskytování peněžité pomoci v mateřství však nebrání příjem z jiného zaměstnání nebo ze samostatné výdělečné činnosti.

    • 11. 4. 2008 11:50

      vanesa (neregistrovaný) 194.145.182.---

      Re: PPM a DPP nebo DoPČ
      Já jsem příspěvek pochopila tak, že je paní u firmy zaměstnaná, je na PPM a chce si přitom u stejné firmy přivydělat.... takže moje tvrzení je v tomto ohledu správné.

    • 11. 4. 2008 12:55

      Laďa (neregistrovaný) 62.240.178.---

      Re: PPM a DPP nebo DoPČ
      Myslím že není správné. Tak jak si může přivydělat při rodičovské dovolené, tak si může přivydělat i při pobírání PPM i u stejného zaměstnavatele, ale při dalším zaměstnání. Během pobírání peněžité pomoci v mateřství není možno vykonávat činnost a mít příjem ze zaměstnání, ze kterého je peněžitá pomoc v mateřství vyplácena. Žena však může mít příjem z jiné pracovní činnosti -například práce vykonávaná na základě jiné pracovní smlouvy s jiným druhem práce, i když se jedná o stejného zaměstnavatele.

    • 11. 4. 2008 13:04

      vanesa (neregistrovaný) 194.145.182.---

      Re: PPM a DPP nebo DoPČ
      Však ale o tom jsem se bavila, psala jsem, že si chce u stejné firmy přivydělat - upřesňuji na stejné pozici! Což nelze

    • 11. 4. 2008 13:12

      ajka (neregistrovaný) 194.145.182.---

      Re: PPM a DPP nebo DoPČ
      1
      >>>>zákona č.
      >>>>88/1968 Sb., o prodloužení mateřské dovolené, o
      >>>>dávkách v mateřství a o přídavcích na děti z
      >>>>nemocenského
      >>>>pojištění. Podle něho peněžitá pomoc v mateřství
      >>>>nenáleží za období, za které náleží zaměstnankyni
      >>>>započitatelný příjem z činnosti zakládající účast na
      >>>>nemocenském
      >>>>pojištění, ze které je tato dávka poskytována. Z
      >>>>uvedeného vyplývá, že po dobu pobírání peněžité
      >>>>pomoci
      >>>>mateřství nemůže zaměstnankyně vykonávat práci v
      >>>>zaměstnání, ze kterého je jí tato dávka poskytována.
      >>>>Poskytování peněžité pomoci v mateřství však nebrání
      >>>>příjem z
      >>>>jiného zaměstnání nebo ze samostatné výdělečné
      >>>>činnosti.
      >>>Já jsem příspěvek pochopila tak, že je paní u firmy
      >>>zaměstnaná, je na PPM a chce si přitom u stejné firmy
      >>>přivydělat.... takže moje tvrzení je v tomto ohledu
      >>>správné.
      >>Myslím že není správné. Tak jak si může přivydělat
      >>při
      >>rodičovské dovolené, tak si může přivydělat i při
      >>pobírání PPM i u stejného zaměstnavatele, ale při
      >>dalším
      >>zaměstnání. Během pobírání peněžité pomoci v
      >>mateřství
      >>není možno vykonávat činnost a mít příjem ze
      >>zaměstnání, ze kterého je peněžitá pomoc v mateřství
      >>vyplácena.
      >>Žena však může mít příjem z jiné pracovní činnosti
      >>-například práce vykonávaná na základě jiné pracovní
      >>smlouvy s jiným druhem práce, i když se jedná o
      >>stejného
      >>zaměstnavatele.
      >
      >Však ale o tom jsem se bavila, psala jsem, že si chce
      >u stejné firmy přivydělat - upřesňuji na stejné
      >pozici! Což nelze

      Jak jsi tak pročítám vaši diskuzi, tak bych řekla, že to paní Vanesa myslela dobře, jen měla (jak já říkám) "rychlejší ruky"... :-))) Hlavní je, že tazatelka obdržela správnou odpověď.

    • 11. 4. 2008 13:20

      Laďa (neregistrovaný) 62.240.178.---

      Re: PPM a DPP nebo DoPČ
      Jen ještě dodám, k Vašemu prvnímu příspěvku, že :
      "Při PPM si nemůže přivydělávat, jen při RD a to neomezeně.... "
      Pokud jste měla na mysli stejnou pozici, tak by RD u zaměstnavatele skončila ( rodičovský příspěvek by pobírala dál) protože se vrátila na stejnou pozici.

    • 11. 4. 2008 13:34

      vanesa (neregistrovaný) 194.145.182.---

      Re: PPM a DPP nebo DoPČ
      Já se tady s Vámi nechci přít, jak jsem co myslela apod. Prostě jsem měla rychlejší myšlenkové pochody, než jsem stačila napsat a špatně jsem se vyjádřila....

    • 11. 4. 2008 14:20

      Blanka (neregistrovaný) 81.19.3.---

      Re: PPM a DPP nebo DoPČ
      Vaneso, děkuji moc, tím se to všechno upřesnilo, chtěla jsem jí udělat DPP na jinou práci, nebo i DoPČ, což, ale vzhledemk tomu, že jde poporvé na mateřskou bych asi nedělala.. tady by měla pár dohod o provedení práce na jinou práci než je zařazena v hlavním pracovním poměru... zatím mi nepřesnili částky, předpokládám, že by se vlezla do 5 tis. přece jen bude mít mimčo.. ale kdyby ne, tak bych jí holt musela dát zálohovou daň, a za rok by to dala do ročního zúčtování.
      Děkuji všem moc za pomoc.
      Je to moc fajn, takhle se člověk opravdu hodně dozví. A maminy na mateřské je pro mě novinka snad ve všem:))))

      VŠEM TADY MOC DĚKUJI

      Blanka

    • 11. 4. 2008 14:26

      Renata (neregistrovaný) 213.220.237.---

      Re: PPM a DPP nebo DoPČ
      Ale pro ni by určitě byla lepší zálohová daň. Pokud bude mít u vás podepsané prohlášení, bude mít zálohovou daň, i kdyby měla příjem pod 5000. Ale zálohovou jí při ročním zúčt.vrátíte, srážkovou ne.

    • 11. 4. 2008 14:29

      Blanka (neregistrovaný) 81.19.3.---

      Re: PPM a DPP nebo DoPČ
      .. ježiš.. děkuji:))) to mi nedošlo...mooooc děkuji....

      to je vlastně fakt....:))))
      Blanka

    • 11. 4. 2008 14:16

      Blanka (neregistrovaný) 81.19.3.---

      Re: PPM a DPP nebo DoPČ
      za období, za které náleží zaměstnankyni
      >>>započitatelný příjem z činnosti zakládající účast na
      >>>nemocenském
      >>>pojištění, ze které je tato dávka poskytována. Z
      >>>uvedeného vyplývá, že po dobu pobírání peněžité
      >>>pomoci
      >>>mateřství nemůže zaměstnankyně vykonávat práci v
      >>>zaměstnání, ze kterého je jí tato dávka poskytována.
      >>>Poskytování peněžité pomoci v mateřství však nebrání
      >>>příjem z
      >>>jiného zaměstnání nebo ze samostatné výdělečné
      >>>činnosti.
      >>Já jsem příspěvek pochopila tak, že je paní u firmy
      >>zaměstnaná, je na PPM a chce si přitom u stejné firmy
      >>přivydělat.... takže moje tvrzení je v tomto ohledu
      >>správné.
      >Myslím že není správné. Tak jak si může přivydělat při
      >rodičovské dovolené, tak si může přivydělat i při
      >pobírání PPM i u stejného zaměstnavatele, ale při dalším
      >zaměstnání. Během pobírání peněžité pomoci v mateřství
      >není možno vykonávat činnost a mít příjem ze
      >zaměstnání, ze kterého je peněžitá pomoc v mateřství vyplácena.
      >Žena však může mít příjem z jiné pracovní činnosti
      >-například práce vykonávaná na základě jiné pracovní
      >smlouvy s jiným druhem práce, i když se jedná o stejného
      >zaměstnavatele.

      --
      ano, tak jsem to pochopila s přecházejících příspěvků. chyběl mi jen ten odkaz na zákon a paragraf. .. děkuji..jdu to hledat

      Blanka

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).