Hlavní navigace

9%nebo 19%?jsme z toho jelen !!

  • (neregistrovaný) 88.102.65.---

    11. 4. 2008 9:30

    Zdravím. živím se prováděním rekonstrukcí střech na rodinných domcích.Loni jsem účtoval 5%.letos účtuji 9%.je to správně? nerozumím těm novostavbám?? když udělám střechu na novostavbě tak19%?to snad ne?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 4. 2008 10:12

      ccb (neregistrovaný) 213.211.34.---

      Re: 9%nebo 19%?jsme z toho jelen !!
      §48 zákona o DPH, účtujete správně 9%. snížená sazba e upltňuje u bytových domů,rodinných domů nebo bytů.
      nahlédněte ještě na http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/SID-3EA984D-8EEC615A/cds/xsl/182_8291.html?year
      jsou to "informace kuplatňování DPH u bytové výstavby"

    • 11. 4. 2008 10:25

      Daniela (neregistrovaný) 88.102.57.---

      Re: 9%nebo 19%?jsme z toho jelen !!
      Já si to vysvětluju takto:
      domy zkolaudované do 31.12.2007, všechny opravy s 9%.
      domy zkolaudované od 1.1.2008 musí splňovat 350m2, pokud
      splní, tak všechno včetně oprav s 9%,
      pokud jsou větší než 350m2, tak vše s 19%

    • 11. 4. 2008 10:37

      Šárka (neregistrovaný) 193.86.111.---

      Re: 9%nebo 19%?jsme z toho jelen !!
      Souhlasím s Danieloum, u oprav bytových domů nebo rod.domů pro byt.účely vždy 9%.U novostaveb podle typu,pokud sociální = do 120m2 byt nebo 350m2 dům pak 9%, jinak 19%a

    • 11. 4. 2008 10:51

      Daniela (neregistrovaný) 88.102.57.---

      Re: 9%nebo 19%?jsme z toho jelen !!
      >>>>Zdravím. živím se prováděním rekonstrukcí střech na
      >>>>rodinných domcích.Loni jsem účtoval 5%.letos účtuji
      >>>>9%.je to správně? nerozumím těm novostavbám?? když
      >>>>udělám
      >>>>střechu na novostavbě tak19%?to snad ne?
      >>>
      >>>§48 zákona o DPH, účtujete správně 9%. snížená sazba
      >>>e
      >>>upltňuje u bytových domů,rodinných domů nebo bytů.
      >>>nahlédněte ještě
      >>>
      >>>na
      >>>http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/SID-3EA984D-8EEC615A/cds/xsl/182_8291.html?year
      >>> jsou to "informace kuplatňování DPH u bytové
      >>>výstavby"
      >>Já si to vysvětluju takto:
      >>domy zkolaudované do 31.12.2007, všechny opravy s 9%.
      >>domy zkolaudované od 1.1.2008 musí splňovat 350m2,
      >>pokud
      >> splní, tak všechno včetně
      >>oprav s 9%,
      Dodatek: u domů zkolaudovaných do 31.12.2007 beru definici, která platila předtím -pokud nadpoloviční většina je na bydlení,pak se jedná o bytový dům.
      >> pokud jsou větší než
      >>350m2, tak vše s 19%
      >Souhlasím s Danieloum, u oprav bytových domů nebo
      >rod.domů pro byt.účely vždy 9%.U novostaveb podle
      >typu,pokud sociální = do 120m2 byt nebo 350m2 dům pak 9%,
      >jinak 19%a

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).