Hlavní navigace

Vystavit fakturu s nebo bez DPH?

  • (neregistrovaný) 90.176.151.---

    11. 4. 2008 21:27

    FO plátce DPH provozuje restauraci. Na základě smlouvy o pronájmu prostor v této restauraci je potřeba vystavit fakturu. Bude s DPH nebo bez? Děkuju za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 4. 2008 8:35

      pav. (neregistrovaný) 80.79.24.---

      Re: Vystavit fakturu s nebo bez DPH?
      Domnívám se, že když je plátce DPH, měl by fakturovat DPH ke všem službám.

    • 12. 4. 2008 10:45

      Marek (neregistrovaný) 82.150.166.---

      Re: Nájem nemusí být vždy s DPH
      Pokud Vám dobře rozumím, pronajímáte nebytový prostor (např. jídelní sál pro konání nějaké akce). Pak postupujete dle § 56/4 ZDPH a pokud je to nájem krátkodobého charakteru, je to s DPH. Pokud by se ale jednalo např. o pronájem kanceláří či jiných nebytových prostor, které máte ve budově, kde je i restaurace a byl by to nájem dlouhodobějšího charakteru, jedná se o plnění osvobozené (bez nároku na odpočet). Podle § 56/5 máte možnost se rozhodnout, že i takovýto osv.nájem budete zdaňovat, pokud nájemce je plátce DPH. Takovou skutečnost je pak potřeba do 30 dnů od uzavření nájemní smlouvy oznámit na FÚ.

    • 12. 4. 2008 11:45

      j. (neregistrovaný) 90.176.151.---

      Re: Nájem nemusí být vždy s DPH
      Jedná se o pronájem prostor pro účely přednášky, která se bude konat 4 dny. Děkuji za upřesnění §§§. Fakturu vystavíme s DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).