Hlavní navigace

Uplatnění snížení daně-lze příští měsíc?

• (neregistrovaný) 86.49.12.---

13. 4. 2008 11:13

Nastoupil jsem do zaměstnání až od 26.3. a včas nedoložil do mzdové účtárny potvrzení z úřadu práce a evidenci do 25.3.
    tudíž mi nebyla poskytnuto snížení daně a zaplatitl jsem daň 702,- Kč. Je možné požádat ve mzdové účtárně o vyrovnání v příštím měsíci nebo musím čekat až na roční vyrovnání daně. Ještě než půjdu za paní účetní potřebuji vědět co můžu požadovat.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 4. 2008 14:27

J (neregistrovaný) 213.192.2.---

Re: Uplatnění snížení daně-lze příští mě
      Pokud vám zaměstnavatel srazil zálohy vyšší, než měl, může vám přeplatek vrátit v následujícím měsíci, nejpozději do 15. února následujícího roku. Tak se s účetní domluvte zda bude ochotná vám toto udělat,neměl by to být problém.

• 14. 4. 2008 6:56

jaja (neregistrovaný) 85.70.161.---

Je to jeho chyba, že nedoložil včas, já bych to nepřijala, protože mzdy mám přes program, musela bych vše přepočítat a ručně zadat opravu a myslet na ni při ročním zůčtování, protože by mi oprava vše narušila, podstoupila bych to jen kdybych to zavinila já

• 14. 4. 2008 6:58

jaja (neregistrovaný) 85.70.161.---

nechala bych to až na roční vyůčtování

• 14. 4. 2008 7:12

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

i kdybyste doložil, že jste byl evidován na ÚP, vůbec se MÚ nedivím, že slevu na poplatníka neuplatnila
      při evidenci na ÚP můžete být totiž legálně zaměstnán a u zaměstnavatele, kde jste byl při evidenci na ÚP, jste mohl mít podepsané daň.prohl.
      tím, že jste neměl uplatněnou slevu na poplatnika ale o nic nepřijdete - v ročním zúčtování (nebo pokud budete podávat daň.př. na FÚ) se Vám peníze vrátí
      v zákoně by mělo být jasně dané, aby ÚP potvrzoval i to, zda byl člověk evidovaný na ÚP zaměstnán nebo nebyl zaměstnán po dobu evidence (samozřejmě legální zaměstnání, ostatní nelegální zaměstnání by měly řešit jiné složky)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).