Hlavní navigace

Prodej vlastního majetku

  • (neregistrovaný) 217.196.211.---

    14. 4. 2008 8:43

    Prosím, poraďte,
    běžná fyzická osoba prodává vlastní majetek - např. obývaková stěna, ratanový nábytek apod. cca za 50 000,- Kč. Prodává to osobě k podnikání. Musí z těchto peněz odvádět nějakou daň nebo tím, že je to normální občan a tento nábytek koupil za své zdaněné peníze, tak nemusí nic platit? Ještě jsem se doslechla, že je nějaká hranice do které se nemusí platit nic, tak pokud mi můžete poradit paragraf v zákoně o dani z příjmu.
    Děkuji moc, nechceme známým a přátelům dělat problémy.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 4. 2008 13:40

      Lina (neregistrovaný) 80.188.231.---

      Re: prodej vlastního majetku
      xxxxxxxxxx
      Zákon o daních z příjmů, §4, odst.1, písm. c).........pokud nebyl majetek (movitý) v podnikání, pak je od daně z příjmů osvobozeno, ale raději si to přečtěte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).