Hlavní navigace

Neplatná fa,co sní?

• (neregistrovaný) 213.226.227.---

14. 4. 2008 9:04

DObré dopoledne.
    Chtěla bych se zeptat.Co mám dělat,když mi dodavatel v únoru vystavil fakturu s DPH. a ted v dubnu mi oznámil.že není plátce a poslal mi opravenou fa bez DPH. jsem měsíční plátce tak dph už mám uplatněné a ted nevím jak to mám v účetnictví provést.budu muset vystavit dodatečné že jo,ale můžu dph zaplatit aniž by byl na tiskopise základ? to je asi blbost.Poradíte něco jednodušší??

Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 4. 2008 9:59

mmm (neregistrovaný) 82.150.166.---

Re: neplatná fa,co sní?
      Na tom dodatečném přiznání bude mínus, jak u základu tak u dph a ten rozdíl se doplatí a fakturu zaúčtujete správně, původní vystornujete. raději si přes internet vždy odkontrolujte nového dodavatele, zda je plátce, raději uplatnit později než chybně

• 14. 4. 2008 10:05

Lena (neregistrovaný) 213.226.227.---

no jo jenže mě už vystornovat nejde,jelikož mám uplatněné dph,mám tuto fa zamčenou. sama si vystavit dobropis nemůžu,že jo? tak musím přes inter. doklad to DPH zaúčtovat? ale kam mám zaúčtovat základ,když už jednou ho mám v nákladech? díky moc.

• 14. 4. 2008 10:14

mmm (neregistrovaný) 82.150.166.---

Já bych zaúčtovala, přesně jak píšete, tedy přes interní doklad a to, vše v mínusových částkách i se základem a duzp do února 2008, chyba se stala, ale nestřílí se z toho. Základ by byl mínus a opravenou fakturu pak zaúčtovat jako normální fakturu (novou), do nákladů. Špatné je, když se to stane v programu, který nelze opravovat, tak se hodně používají interní dobropisy. Snad jsem to vysvětlila líp.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).