Hlavní navigace

Nemám doklad o nákupu valut

  • (neregistrovaný) 90.176.48.---

    15. 4. 2008 7:00

    Mám fakturu za nákup zboží z Polska, ale nemám doklad ze směnárny o nákupu valut. Vedu DE a jsem plátce DPH. Co mám dělat??? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 4. 2008 7:18

      Jaromír (neregistrovaný) 77.104.253.---

      Re: nemám doklad o nákupu valut
      Udělejte příjmový pokladní doklad do valutové pokladny jako vklad podnikatele. Dneska je každému jedno, odkud jste ty valuty vzal, důležité je jen to, že když chcete dělat úhradu v cizí měně (v hotovosti), musíte nejdřív tu cizí měnu do firmy vložit.

    • 15. 4. 2008 7:23

      prosím (neregistrovaný) 90.176.48.---

      Re: nemám doklad o nákupu valut
      Děkuji. A tu fakturu za nákup zboží musím mít bez DPH? Jsme plátci i polský dodavatel je plátce.

    • 15. 4. 2008 7:39

      Jaromír (neregistrovaný) 77.104.253.---

      Re: nemám doklad o nákupu valut
      Pokud jste plátci z Polska nahlásili DIČ, měl by vám fakturu vystavit bez daně a vy pak v vašem DP uděláte tzv. samovyměření DPH a má-li ta polská faktura náležitosti podle § 35 ZDPH, tak si současně uplatníte odpočet DPH ve stejné výši. Samovyměření bude na ř. 220 nebo 225, podle toho, do jaké sazby DPH zboží zařadíte a ten odpočet na ř. 320 nebo 325.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).