Hlavní navigace

Krácení dovolené

• (neregistrovaný) 80.188.201.---

15. 4. 2008 11:34

prosím o radu-zaměstnanec nechodí do práce - má A, v §223/2 je že se může krátit dovolená o 1 až 3 dny. Nárok na letošní dovolenou mu vznikl 5 dnů, takže pokud má A 5 dnů, tak přijde tím pádem o celou letošní dovolenou??? a když už si ji vybral, tak nám za ni musí vrátit peníze?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 4. 2008 12:03

Zdenka (neregistrovaný) 85.207.85.---

Re: krácení dovolené
      Ano, ale za tu vrácenou dovolenou mu musíte dát volno, z kterého taky odvádíte pojistné

• 15. 4. 2008 12:56

Lenka (neregistrovaný) 80.188.201.---

jaké volno? myslíte něco jako neomluvenou nepřítomnost, kdy se musí platit ZP?

• 15. 4. 2008 13:08

a ještě mě zajímá, když mu strhnu tu dovolenou - čerpal v březnu, budu strhávat v dubnu - jsou tam jiné průměry... mám to přepočítat tím březnovým průměrem v jakém mu byla dovolená proplacena nebo to nechat aktuálním průměrem, který je vyšší??? strhla bych si tím větší odvod na ZP a SP než jsem v březnu odvedla...

• 15. 4. 2008 20:23

Laďa (neregistrovaný) 62.240.178.---

No tak ZP srážíte zaměstnanci z poměrné části minimální mzdy jednak za dny A. Dále při srážce dovolené musíte tyto dny vykázat jako neplacené volno a z toho rovněž srazit zaměstnanci z minimální mzdy. Dovolenou srazíte ve výši v jaké byla proplacena tedy březnovým průměrem. Když chcete srazit přebranou dovolenou tak předpokládám, že v tomto měsíci rozvazujete PP, jinak kdyby nekončil, tak byste nemohla zatím srážet přebranou dovolenou. Ale vypadá to, že nebudete mít ani z čeho srážet dovolenou a doplatek ZP.

• 16. 4. 2008 5:57

děkuji. PP končíme tento měsíc, takže mu to srazím - naštěstí mám z čeho - byl 5 dnů v práci, takže s tím nebudu moc otálet, abychom nemuseli pořád platit ZP

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).