Hlavní navigace

Zvyšování kvalifikace zaměstnance

• (neregistrovaný) 88.146.177.---

15. 4. 2008 18:32

Zaměstnavatel mě vyslal na svářečský kurz abych si zvýšil kvalifikaci.Po skončení kurzu nyní tvrdí,že si cenu svařovacího kurzu nemůže dát do nákladů a musí ji zaplatit z čistého zisku.

Může zaměstnavatel zaúčtovat jako nákladovou položku cenu svařovacího kurzu na který vyslal svého zaměstnance.
    Zaměstnavatel mi cenu svařovacího kurzu zahrnul do hrubého příjmu a zdanil mi ji včetně zdravotního a sociálního pojištění.Může takto postupovat

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 4. 2008 22:05

Marek (neregistrovaný) 82.150.166.---

Re: Zvyšování kvalifikace zaměstnance
      Váš zaměstnavatel se hrubě mýlí a braňte se proti tomu, svařecký kurz Vám byl přidaněn úplně zbytečně!

Dle § 6/9/a ZDP jsou na straně zaměstnanců osvobozeny částky vynaložené zaměstnavatelem na jejich odborný rozvoj, výjimku z toho tvoří náklady na zvyšování kvalifikace.
      Podle Zákoniku práce se odborným rozvojem zaměstnanců rozumí:
      zaškolení, zaučení, prohlubování a zvyšování kvalifikace, přičem ZVYŠOVÁNÍM KVALIFIKACE SE ROZUMÍ DOSAŽENÍ VYŠŠÍHO STUPNĚ VZDĚLÁNÍ. Při vší úctě, svářečské zkoušky nejsou ani maturita, ani vysokoškolský diplom.

Na straně zaměstnavatele se pak v souladu s ustanovením § 24/2/j/bod 3. jedná o jednoznačně daňově uznatelný náklad. U nás ve firmě se takových kurzů účastní dělníci běžně a bez nejmenší pochyby jde o uznatelný náklad. Trvejte na opravě, jste v právu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).