Hlavní navigace

Dohoda o provedení práce

  • (neregistrovaný) 85.71.211.---

    16. 4. 2008 16:22

    Dobrý den, prosím o radu. Mám 2 dohody o provedení práce s jedním člověkem v jednom měsíci. 1 dohoda je na začátku měsíce na výpomoc v restauraci na obsluhu a 2 dohoda je na konci měsíce na úklid po akci, dohody se neprolínají, každá má jiné datum. Obě jsou do 5000,- a jak teď danit? Každou zvlášť srážkovou daní v okamžiku zaplacení nebo úhrnem za měsíc (to už by spadalo do zálohové daně). Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 4. 2008 9:10

      eva (neregistrovaný) 85.71.211.---

      Re: dohoda o provedení práce
      Ještě prosím dotaz - nehraje roli, že datum vyplacení je rozdílné? U jedné 10.3. a u druhé 29.3. a ne až při nejbližším výplatním termínu u zaměstnavatele, tudíž by přicházel v úvahu §38d/1. Nebo se pletu? Děkuji za ochotu a případně prosím o nasměrování na § zákona. Díky

    • 17. 4. 2008 10:03

      Dáša (neregistrovaný) 195.113.220.---

      Re: dohoda o provedení práce
      Tak to tedy nevím. Ale když je rozdílné datum vyplacení (termín byl asi vždy dohodnut v DPP), tak to snad dohromady ani zdanit nejde, protože když budete zúčtovávat první odměnu, ta druhá je zatím "ve hvězdách". Jedině počkat s odvodem vypočítané srážkové daně a při druhé odměně to zpětně zohlednit ? Co myslíte,je to velká blbost?

    • 17. 4. 2008 10:10

      eva (neregistrovaný) 85.71.211.---

      Re: dohoda o provedení práce
      Ano, datum vyplacení je dohodnuté v dohodě, vždy pár dnů po skončení dohody. A přesně jak říkáte, dopředu ještě nevíme, jesli si toho samého zaměstnance znovu najmeme. Takže bych danila každou zvlášť. Ale jde mi o to, jestli někde není stanoveno, že musím danit dohromady, protože zálohová daň by byla pro zaměstnance výhodnější :(

    • 17. 4. 2008 10:25

      Květa (neregistrovaný) 193.165.104.---

      Re: dohoda o provedení práce
      Je se domnívám, že by se mělo zdaňovat dohromady. Alespoň já jsem vždy příjmy i z různých pracovních poměrů danila společně. Jaký je to § to si nejsem jistá snad § 6 odst. 4 zák. o daních z příjmů.

    • 17. 4. 2008 10:40

      xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

      Re: dohoda o provedení práce
      >>>>>>Dobrý den, prosím o radu. Mám 2 dohody o provedení
      >>>>>>práce s jedním člověkem v jednom měsíci. 1 dohoda je
      >>>>>>na
      >>>>>>začátku měsíce na výpomoc v restauraci na obsluhu a 2
      >>>>>>dohoda je na konci měsíce na úklid po akci, dohody se
      >>>>>>neprolínají, každá má jiné datum. Obě jsou do 5000,-
      >>>>>>a
      >>>>>>jak teď danit? Každou zvlášť srážkovou daní v
      >>>>>>okamžiku
      >>>>>>zaplacení nebo úhrnem za měsíc (to už by spadalo do
      >>>>>>zálohové daně). Děkuji
      >>>>>
      >>>>>
      >musíte zdanit dohromady, pokud máte sjednán různý den výplaty, tak byste tu první musela vyplatit zálohově (ale na pásce bude mít obě v jednom měsíci a zdaněno bude dohromady, takže při nepodepsaném daň.prohl. pokud převýší součet 5000Kč/HM/měs., bude zálohová daň a dotyčný si podá daň.př. na FÚ)

    • 17. 4. 2008 11:45

      eva (neregistrovaný) 85.71.211.---

      Re: dohoda o provedení práce
      První dohoda byla na 4500,- vyplaceno 10.3. - nemělo by se to v okamžiku vyplacení zdranit srážkovou daní, protože ještě nevím, že si v tom samém měsící budu najímat stejného zaměstnance...pak s ním uzavřená druhá dohoda na 2550,- vyplacená 29.3. a znovu danit srážkovou daní? Omlouvám se, nějak v tom plavu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).