Hlavní navigace

Postoupení pohledávky

  • (neregistrovaný) 193.179.128.---

    17. 4. 2008 13:07

    Prosím o radu, jsem začátečník v tomto oboru:obdrželi jsme nabídku firmy o postoupení pohledávky za ..% její hodnoty a příslušenství.Firma u které vedeme tutu pohledávky je od roku 2005 přihlášena do koknursu.
    Je možno postoupit pohledávku v konkursu?
    Firma žádá o poskytnutí bankovního spojení pro úhradu úplaty a až následně podpis " Smlouvy o postoupení pohledávky" .Je tento postup správný? Děkuj za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 4. 2008 14:54

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: postoupení pohledávky
      1). Postoupení pohledávky bych konzultovala nejdříve se správcem konkurzní podstaty, zda je toto postoupení právně možné.
      2). Zvážila bych důvody, pro postoupení takové pohledávky a to z důvodu daňového dopadu.
      V případě nepostoupení pohledávky, tato pohledávka sice nebude uspokojena v plné výši na základě rozvrhového usnesení po ukončení konkurzu, ale dle § 24/2 y) lze neuhrazenou část odepsat a bude se jednat o daňový náklad.
      V případě postoupení pohledávky nelze využít § 24/2 y) a lze daňově uznat pouze částku do výše příjmu z postoupení.
      Zůstatek nominální hodnoty uplatníte jen jako nedaňový náklad.
      Což je pro vás z daňového hlediska nevýhodné.
      3) Co se týká sdělení čísla bankovního účtu před podpisem smlouvy, je zcela na zvážení odpovědné osoby.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).