Re: Společník - služební cesta
Je pravda, že pro daňové posouzení činnosti společníka není důležité, zda má uzavřen pracovněprávní vztah, na druhou stranu pro účely vyplácení cestovních náhrad je víc než vhodné, aby měl aspoň nějaký zdanitelný příjem, protože pokud ho nemá, pak budete berňáku těžko vyvracet názor, že se pouze podílí na zisku společnosti a tím pádem nárok na cestovní náhrady nemá. Pro účely uznatelnosti cestovních náhrad a nároku na ně dle ZP, je tedy třeba, aby měl společník příjmy zdaňované dle § 6 ZDP, následně lze obhájit CN v nákladech s oporou v § 24/2/zh. Ve Vašem případě se myslím, že se jedná o neuznatelný náklad a zdanitelný příjem společníka.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Město omylem zvýšilo daň z nemovitostí u bytů, pokusilo se to hodit na berňák
Dva květnové svátky před námi. Během kterého nakoupíte a během kterého nikoli?
Jako vstup na ligu zdarma? Lidé cupují kulturu pro všechny a bojí se o kvalitu muzeí
Fond dal facku všem občanům ČR, ti totiž nakonec dotace pro Agrofert nejspíše zaplatí
Proč někomu přijdou od berňáku dvě složenky k dani z nemovitostí?
Jedno rozhodnutí vás může připravit o starobní důchod. Jak to zvrátit?
17. 4. 2008 15:04
Dobrý den, vím, že to tu bylo mnohokrát, ale nenašla jsem nikde, jestli je pro společnost daňově uznatelný náklad kapesného, stravného a ubytování na zahraniční služební cestě pro společníka (není jednatelem - jen společníkem), který nepobírá žádný zdanitelný příjem, činnost pro s.r.o. provádí zdarma.
A pokud společníkovi náleží náhrady (kapesné a stravné), platí u něj jako u ostatních, že to pro něj není zdanitelný příjem?
Děkuji za odpověď.