Hlavní navigace

Ochrana osobních údajů

• (neregistrovaný) 195.113.220.---

18. 4. 2008 7:12

Prosím Vás, co si myslíte? Musí být osobní složky zaměstnanců a veškeré další přehledy s jejich údaji v trezoru? Nebo stačí uzamčená kancelář? Dveře jsou na "kouli", bezpečností zámek. Ten trezor mám v kanceláři, ale přijde mi to nepraktické. Díky za názory

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 4. 2008 8:19

k. (neregistrovaný) 90.176.134.---

Re: Ochrana osobních údajů
      Osobní složky se zaměstnanci stejně jako pokladnu a další důležité věci máme v kanceláři uzamčené "fabkou".

• 18. 4. 2008 9:36

12 (neregistrovaný) 83.208.91.---

Dobrý den, mne se jenom líbí jak teď strašně letí ochrana osobních údajů. Když vezemete zaměstnance do práce, tak se ho pomalu nesmíte zeptat ani jak se jmenuje, pokud on Vám písemně napíše, že s tím souhlasí, ale fyzická osoba podnikatel, že své DIČ, což je rodné číslo podnikatelů, musí uvádět všude na fakturách, vozit na autě atd, tak je to v pořádku. nepřipadá Vám to postavený na hlavu?

• 18. 4. 2008 9:44

Dáša (neregistrovaný) 195.113.220.---

Ano, připadá. Stačí, aby člověk vlastnil jakoukoli nemovitost a na katatrálním úřadě o něm zjistí kdokoli cokoli, stejně tak obchodní rejstřík. Nicméně jsem zaměstnanec a vedoucí mi trezor doporučil s tím, že je to ale na mně, proto mě zajímalo jak je to jinde

• 18. 4. 2008 10:00

12 (neregistrovaný) 83.208.91.---

>>paní Dášo, v žádném případě můj příspěvek nebyl mířen k Vašemu dotazu. Dneska, když se chcete někde na něco zeptat, informovat, všechno je ochrana osobních údajů, tak by mne také docela zajímalo, jak se k Vám dostanou pak různé letáky, neustále někdo telefonuje a něco nabízí. Jako se mi líbí, když budete mít zaměstnancovu fotku, tak musíte to nahlásit úřadu pro ochranu osobních údajů, že zpracováváte tyto informace. Dokonce jsem si někde přečetla, když Vám zaměstnanec nahlásí číslo účtu, kam chce zasílat výplatu, tak vy jako mzdová účetní jste povinna si tyto údaje ověřit, co je to za účet, protože za to zodpovídáte. Když Vám to v bance nikdo neřekne,tak je to asi zapeklitá věc. Dokonce my i pani na sociálce řekla, že si nesmí sociálky mezi sebou předávat údaje - náš zaměstnanec nedonesl ZL a pak marodil, tak bylo potřeba ověřit jeho nemocnost a když mi to paní ze sociálky řekla, jaký je to šílený problém, tak už nevím, co si o tom všem myslet.

• 18. 4. 2008 10:18

baba (neregistrovaný) 194.228.235.---

Jo, přidám další perličku - po zaměstnanci před přijetí ( a to ani v době, kdy už je rozhodnuto o přijetí) nesmíte požadovat informace o dětech. Ale v den nástupu do práce musí mít pracovnice platový výměr, kde se plat odvíjí od délky započtené praxe. A zde je jádro pudla. Do praxe se podle vyhlášky (pro mě zcela nesmyslně) započítává doba mateřské a rodičovské dovolené, v délce jaká byla dle zákona platná v té době. Jak to ale mám vědět, když ani nesmím vědět, že dítě má. Takže třeba praxi za dobu, kdy měla zaměstnání jiné, než co spadá do nyní vykonávané práce praxi neuznám, stanovím platový stupeň a pak zjistím, že paní má 3 děti a platový stupeň měl být jiný. Protože třeba pro práci učitele, dobu kdy vykonávala uklízečku nezapočtete vůbec, ale dobu, kdy utírala dětské zadečky naopak započtete plně. Kocourkov

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).