Hlavní navigace

Mohu mit DPP kdyz jsem na Uradu Prace

  • (neregistrovaný) 217.118.99.---

    18. 4. 2008 13:15

    Dobry den, chtela bych se zeptat jestli si mohu privydelat na DPP 4000KC hrubeho kdyz jsem vedena na uradu prace? Neprijdu o podporu ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 4. 2008 13:21

      pája (neregistrovaný) 81.19.43.---

      Re: mohu mit DPP kdyz jsem na Uradu Pra
      můžete, ale musíte oznámit na ÚP, od kdy a kde budete dělat, odměna max. do poloviny min.mzdy, tj. do 4.000.-Kč a rozsah méně než 1/2 týdenní prac.doby.

    • 18. 4. 2008 13:36

      Lenka (neregistrovaný) 80.188.201.---

      Re: mohu mit DPP kdyz jsem na Uradu Pra
      ale na ÚP ohlaste před tím, než nastoupíte... já píšu do dohod takovýmto zaměstnancům, že týdenní pracovní doba nepřekročí 20 h a výdělek za měsíc nepřekročí 4000 Kč a nikdo s tím na ÚP problém neměl...

    • 19. 4. 2008 16:03

      pája (neregistrovaný) 81.19.43.---

      Re: mohu mit DPP kdyz jsem na Uradu Pra
      proto jsem taky psal, že musí nahlásit od kdy a kde BUDE pracovat,ne?
      mimoto § 25, odst. 3, písm.b)-říká:
      (3) Zařazení a vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání nebrání

      b) výkon činnosti na základě dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr, pokud za období, na které byly sjednány, měsíční odměna nebo průměrná měsíční odměna nepřesáhne polovinu minimální mzdy.
      O pracovní době zde nic není.

    • 20. 4. 2008 12:19

      Renata (neregistrovaný) 81.92.159.---

      Re: mohu mit DPP kdyz jsem na Uradu Pra
      O pracovní době tam nic není, to je pravda, ale přímo na ÚP vám řeknou, že nesmíte překročit 20 hod. týdně. Nevím, jestli to nějak kontrolují.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).