Re: Zálohy zdrav. a soc. pojištění - nut
Pokud podnikání bylo vaším vedlejším příjmem a příjem po odpočtu výdajů je menší než 48334,- Kč(resp. 4028,- měsíčně) nejste povinnen platit zálohy ani na sociální, ani na zdravotní pojištění. Doplácíte až při podání daňového přiznání.
Re: Zálohy zdrav. a soc. pojištění - nut
Děkuji, v tom případě je ve zmíněném formuláři chyba.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Město omylem zvýšilo daň z nemovitostí u bytů, pokusilo se to hodit na berňák
Dva květnové svátky před námi. Během kterého nakoupíte a během kterého nikoli?
Jako vstup na ligu zdarma? Lidé cupují kulturu pro všechny a bojí se o kvalitu muzeí
Fond dal facku všem občanům ČR, ti totiž nakonec dotace pro Agrofert nejspíše zaplatí
Proč někomu přijdou od berňáku dvě složenky k dani z nemovitostí?
Jedno rozhodnutí vás může připravit o starobní důchod. Jak to zvrátit?
20. 4. 2008 11:02
Dobrý den, prosím o radu v následující situaci. Jsem zaměstnán, vedle toho mám ještě vedlejší minoritní příjmy jako OSVČ (živnostenský list 0 Kč a autorská činnost příjmy cca 45 000 Kč, výdaje uplatňované 40% paušálem).
Daňové přiznání dělám stejným způsobem jako v loňském roce, kdy jsem žádné zálohy na zdravotní a sociální pojištění neplatil, neb z výsledného výpočtu v daňovém formuláři tato povinnost nevyplynula.
Při vyplňování formuláře od HM Aspect pro letošní rok mi ale vychází povinnost platit zálohy jak na zdravotní, tak i sociální pojištění. Podotýkám, že výše vedlejších příjmů v letošním i loňském roce je cca stejná.
Změnily se tedy zákony, je chyba ve formuláři nebo ve způsobu výpočtu?
Pokud je vše správně a zálohy je potřeba platit, lze se tomu nějakým způsobem vyhnout? Např. pozastavením živnostenského listu apod. Děkuji