Hlavní navigace

Služby do EU-DPH?

  • (neregistrovaný) 62.245.64.---

    21. 4. 2008 18:59

    Prosím, prosím, když realizujeme stánek na výstavu na Slovensku pro slovenského plátce DPH, jde o služby dle § 10 (revers charge) - fakturujeme bez DPH a přiznává ho příjemce služby. V našem přiznání k DPH se částka faktury objeví na ř. 510. Vstupuje toto plnění do koeficientu pro případné krácení odpočtů? Už mám vygumováno, prosím poraďte.
    Děkuji moc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 4. 2008 20:58

      Marek (neregistrovaný) 82.150.166.---

      Re: Služby do EU-DPH?
      Já Vás trochu opravím, služby spojené s pořádání, organizovaním atd. veletrhů, výstav, kongresů mají místo plnění podle § 10/4/a tam, kde se poskytují. U těchto služeb nikdy nemůže dojít reverse-charge (stejně jako např. u § 10/1). Pokud je výstava na Slovensku a Vy tam poskytujete službu pro osobu registrovanou k dani na Slovensku, pak podle obecného principu má povinnost přiznat daň příjemce takové služby. Pokud byste takovou službu na Slovensku poskytovala např. Němci registrovanému v Německu, nemohla byste na něj přechýlit a jeden z Vás by se měl registrovat a daň přiznat.

      Z hlediska nároku na odpočet máte u plnění s místem plnění mimo tuzemsko (to je Váš případ) uskutečňovaných v rámci Vaší ekonomické činnosti plný nárok na odpočet. Jinými slovy tato plnění jsou jak v čitateli tak ve jmenovateli při výpočtu koeficientu.

    • 22. 4. 2008 9:02

      Helena K. (neregistrovaný) 62.209.200.---

      Re: Služby do EU-DPH?
      Zdravím, nechci nabádat k nepravostem, u nás se tento případ řeší tak, že si ten stánek pronajímáme - ten se odveze na SR namontuje a demontuje - odveze se zpět a jste klasicky v reverz (nájem movité věci) pro plátce z EU a +19% pro plátce v ČR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).