Hlavní navigace

Nevím co s tím?-služba z EU

  • (neregistrovaný) 62.245.97.---

    21. 4. 2008 21:30

    Dobrý večer.Přečetla jsem co se dalo,ale nějak mi to nenaskakuje.Slovenská firma,plátce DPH pronajala kancelářský nábytek české firmě v Česku.Mám tady fakturu v SK bez DPH.Přepočítám kurzem ČNB a uvedu do daň.přiznání vypočítané DPH? A na který řádek,prosím?230 x 330? Nebo to tam vůbec nebude.Děkuji Dana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 4. 2008 7:11

      Marek (neregistrovaný) 213.180.35.---

      Re: Nevím co s tím?-služba z EU
      Dobrý den, z hlediska DPH se jedná o nájem věci movité, který je uvedený v § 10/6/f, pokud Vám ted fakturuje ORD na Slovensku pod svým slovenským DIČ, místo plnění je dle § 10/7 v ČR a dle § 15 ZDPH Vám vzniká povinnost přiznat daň a to dle § 24 ke dni uskutečnění plnění, což je u služeb den poskytnutí služby nebo den vystavení dokladu, podle toho, co nastane dříve. Toto zdanění se Vám objeví v řádcích 230/330 jak uvádíte a na fakturu doplníte údaje v souladu s § 31 ZDPH. Kurz pro pro přepočet použijete dle § 4/4 ZDPH, tj. ke dni povinnosti přiznat daň.
      Co mě ale zaráží, že by Slováci, kteří mají v ČR majetek by nebyli v ČR registrováni k DPH, pak by toto celé padlo a měli by fakturovat standardně s českou DPH na výstupu. Zkuste si to u nich prověřit...

    • 22. 4. 2008 21:38

      dana (neregistrovaný) 62.245.97.---

      Re: Nevím co s tím?-služba z EU
      Děkuji za vyčerpávající odpověď.Jinak věc se má tak,že ta slovenská firma si tady v ČR založila firmu,ale ten nábytek koupila jako slovenská firma od jiné české firmy,která používala kanceláře,kde teď sídlí ta nová česká firma.Proto ho teď pronajímá české firmě,vlastně své firmě.Nevím jak líp to vysvětlit.Ještě jednou moc děkuji.Dana

    • 24. 4. 2008 6:41

      Marek (neregistrovaný) 213.180.35.---

      Re: Nevím co s tím?-služba z EU
      Tak jestli jsem Vás právně pochopil, jste dceřinka a máte to pronajaté od Slovenské matky neregistrované v ČR k DPH. Pak to bude reverse-charge, jak jsem Vám popsal výše.

    • 24. 4. 2008 7:32

      dana (neregistrovaný) 62.245.97.---

      Re: Nevím co s tím?-služba z EU
      Jak se pozná ,že je to dceřinka?Myslela jsem,že je to v ČR samostatná firma,jen má slovenského majitele?Dana

    • 24. 4. 2008 7:39

      Marek (neregistrovaný) 213.180.35.---

      Re: Nevím co s tím?-služba z EU
      Z hlediska právní subjektivity jste samostatná firma - podnikatelský subjekt v ČR, ale Váš základní kapitál je vlastněn slovenskou firmou, tj. to najdete ve výpise z obchodního rejstříku. Vedete samostatné účetnictví atd. Má to vliv i na DPH - plnění mezi těmito se posuzuje standardně na rozdíl od plnění, která si poskytuje organizační složka a společnost na Slovensku, to je ale na dlouho...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).