Hlavní navigace

Jaký doklad při prodeji za hotové?

• (neregistrovaný) 88.101.184.---

23. 4. 2008 8:45

Dobrý den, můžete mi prosím poradit jak to mám udělat?

Udělal jsme si na internetových stránkách takový malý katalog firem, abych jenom neplatil za webhosting.
    Kdybych osobně navštívil nějakou firmu a nabídnul jí zápis do tohoto katalogu firem za cca 150 Kč,
    jaké bych jim musel vystavit doklady při platbě v hotovosti přímo na místě???

Stačilo by vystavit něco jako Prodejku za hotové
    s vlastní číselnou řadou než mají PPD,
    a s uvedením smluvených parametrů zápisu a obchodních podmínek abych nevypisoval navíc objednávku
    a pak si pro mou evidenci k té Prodejce doma vystavit Příjmový pokladní doklad???

Nemám vůbec žádné zkušenosti s prodejem za hotové ;-)
    Jsem plátcem DPH a vedu jen daňovou evidenci.

Čím více Vašich odpovědí a dobrých rad, tím lépe.
    Předem Vám všem moc děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 4. 2008 8:52

ccb (neregistrovaný) 213.211.34.---

Re: Jaký doklad při prodeji za hotové?
      v papírnictví zakoupíte bloček "Příjmový doklad", u zákazníka vyplníte dvojmo,originál mu dáte kopii si ponecháte a doma zanesete do DE.

• 23. 4. 2008 8:59

Michal (neregistrovaný) 88.101.184.---

Ano, ale já bych tam právě potřeboval mít ty objednané parametry zápisu a podmínky, což by se mi na ten bločíček nevešlo..nejspíš bych měl vytištěný nějaký vlastní propisovací A4 doklad.

Navíc by to neměl být přímo PPD, aby to mělo vlastní číselnou řadu kvůli ID číslu do programu.

• 23. 4. 2008 9:33

DM (neregistrovaný) 195.47.78.---

V § 28 odst. 4 Zákona o DPH Vám říká co musí obsahovat Zjednodušený DD. Navíc si tam můžete přidat co potřebujete.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).