Re: účet 501 nebo 511 ?
Díky, také to tak mám, chtěla jsem se ale raději ujistit, co tedy např. účtujete na 511 ?
Re: účet 501 nebo 511 ?
>>>>>Přeji hezký den,
>>>>>
>>>>>prosím o konzultaci, když nakupujeme např. náhradní
>>>>>díly na nákladní auta, opravu tohoto auta provede sám
>>>>>náš řidič, tyto díly byste účtovali na účet 501 nebo
>>>>>511
>>>>>?
>>>>>
>>>>>Děkuji všem za názor.
>>>>Díl se okamžitě použije na opravu, ja to dávam na
>>>>511-opravy a udržování.
>>>
>>>Většinou se nejedná o významné částky, přesto si
>>>dovolím nesouhlasit. Vy si kupujete materiál (50x) a
>>>ne
>>>službu (51x). Na 51x patří nakoupené služby, což jsou
>>>i
>>>opravy (511).
>>Já účtuji na 511..
>Já účtuji - pokud jsou to ND na 501, pokud je to
>výměna tzn. náhr.díly a prací, tak na 511.Ještě doplním s prací od dodavatele.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Nájemní smlouva nebytových prostor: Máme vzor ke stažení
Nejtěžší období přichází těsně před důchodem. Tisíce lidí přijdou o práci
Tropické teploty jsou tady. Pro zaměstnavatele začínají platit důležitá pravidla
Rodinná firma: Časovaná bomba, které nikdo nevěnuje pozornost
Spouští se předregistrace pro zaměstnance s nástupem od července 2026
Pozor na podvodné faktury: Vydávají se za Živéfirmy.cz a šíří falešné výzvy k úhradě
23. 4. 2008 9:02
Přeji hezký den,
prosím o konzultaci, když nakupujeme např. náhradní díly na nákladní auta, opravu tohoto auta provede sám náš řidič, tyto díly byste účtovali na účet 501 nebo 511 ?
Děkuji všem za názor.