Hlavní navigace

Doklad o použití - moc prosím

 • (neregistrovaný) 213.226.226.---

  24. 4. 2008 13:18

  Dobrý den,
  prosím, poraďte mi. Zaměstnanci si platí část závodního stravování, soukromé km atd. Mám seznam, kde jsou uvedeny jednotlivá jména a částky, ze kterých odvádíme DPH. Stačí pouze ten seznam nebo musím vystavovat doklad o použití, třeba na každého zaměstnance? Moc tomu nerozumím.

  Děkuji moc za odpovědi.
  M.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 4. 2008 13:23

   Ma (neregistrovaný) 213.195.234.---

   Re: Doklad o použití - moc prosím
   Máme jen stravné - ale s každým zaměstnancem máme podepsáno, že souhlasí se srážkou ze mzdy a na konci měsíce dokládám pouze seznamem. Myslím si, že to plní stejný účel a na jednotlivce by to bylo zbytečně pracné.

  • 24. 4. 2008 13:38

   Crt (neregistrovaný) 80.188.167.---

   Re: Doklad o použití - moc prosím
   Myslím, že doklad o použití je v tomto případem daňovým dokladem pro potřeby DPH, tedy povinným dokladem. Stačí vystavit na konci měsíce tento doklad, kde bude suma za všechny zmaěstnance v daném měsíci. Možná bych na něj napsal dvě položky, jednu za starvování a druhou za soukromé km.

  • 25. 4. 2008 7:16

   Blanka (neregistrovaný) 81.19.3.---

   Re: Doklad o použití - moc prosím
   Pracovnímům také strhávám za soukr.telefony a km.. přikládám interní doklad, kde jsou jednotlivé částky, s odkazem z čeho se vycházelo - např. vyúčtování T- mobil a kniha jízd.. myslím, že to naprosto stačí, jen se to nejmenuje doklad o použití.

   Ještě vydáváme ze skladu výrobku.. zdarma - při akci, kdy odběratel překročil odběr - jako odměnu.. používám výdejku ze skladu, kde jsou skladové ceny, ze skladové ceny odvádím DPH. Pokud chce odběratel dostane nulovou fkaturu, nebo dodám jen výdejku.
   Blanka

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).