Hlavní navigace

Smlouva pronájmu bytu

  • (neregistrovaný) 84.21.112.---

    24. 4. 2008 13:53

    dobrý den, mám smlouvu na pronájem bytu na dobru určitou, kterou vždy prodlužuji o jeden rok. Ve smlouvě nemám ani zmínku o výpovědi, přesto bych teď byt potřebovala pro sebe již dříve a chtěla bych smlouvu vypovědět. Je toto možné, pokud jsem výpověď neupravila ve smlouvě? Je nějaká lhůta podle občanského zákon.? děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 4. 2008 14:17

      pája (neregistrovaný) 81.19.43.---

      Re: Smlouva pronájmu bytu
      zkuste dohodou ukončit tento nájemní vztah, protože jinak z důvodu,který uvádíte, lze nájem vypovědět dle § 711a obč.zák. odst.1 -a) - jen s přivolením soudu,výp.lhůta min.3 měsíce, pročtete si to, nejjednodušší je vyčkat konce doby urtčité a neprodloužit smlouvu.Jinak kůpa problémů včetně zajišťování náhr.bytu nebo ubytování.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).