Hlavní navigace

Rozvaha

• (neregistrovaný) 85.160.30.---

28. 4. 2008 10:49

S rozvahou nejsem kamarád. Budu mít úplně hloupý otázky a prosím o trpělivost.Na řádku B.II ve zjednodušeném rozsahu je dlouhodobý hmotný majetek - sloupec brutto /je to částka celkové hodnoty majetku to znamená, že pokud nakoupím nebo prodám něco z majetku objeví se to plusem nebo mínusem k této částce?/ sloupec korekce /jsou to odpisy?/ sloupec netto /rozdíl mezi těmito dvěma částkami? a je to stav majetku již po odpisech?
    Má někdo návod pro mamlase???? který se snaží zvládnout účetnictví?DÍKY !!!!

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 4. 2008 11:08

Ma (neregistrovaný) 213.195.234.---

Re: Rozvaha
      Uvažujete správně - Brutto je celková hodnota evidovaného dlouhodobého majetku
      - korekce jsou odpisy a
      - netto je zůstatková hodnota majetku /takže rozdíl Brutto - korekce)
      S Rozvahou a výsledovkou jsem začala být karádka až jsem si našla na internetu - ve vyhledávači Seznam - vzorový účtový rozvrh 2008 - je to stránka Sagit a je tam v každém řádku napsané číslo účtu. Pak už není složité tomu porozumět.

• 28. 4. 2008 12:37

Květa (neregistrovaný) 85.160.30.---

Tak vzorový účtový rozvrh mám, a chápu dobře,že tedy tato částka uvedená v brutto se vlastně změní jen v okamžiku pořízení a nebo odprodeje majetku. Pokud letos nic nepřibyde ani neubyde tak uvedu do rozvahy opět stejnou částku, co byla uvedena v roce 2007???

• 28. 4. 2008 13:55

v.e.n.d.y. (neregistrovaný) 85.71.122.---

Do brutto sloupce ano, ale odpisy poběží, takže se změní korekce a netto sloupec....prostě Vám stejně ubyde hodnota majetku:-))))))

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).