Hlavní navigace

Kapesné??

  • (neregistrovaný) 82.100.3.---

    28. 4. 2008 18:07

    Kapesné poskytuje zaměstnavatel zaměstnanci jen při zahraniční pracovní cestě??
    A je to do výše 40% zahraničního stravného daňově uznatelné pro zaměstnavatele??
    A ještě mě zajímá v případě vedení DE, vyplatím zaměstnancům kapesné+stravné v EUR, musím do DE přepočítat kurzem ke dni vyplacení zálohy?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 4. 2008 10:39

      anna (neregistrovaný) 62.40.91.---

      Re: Kapesné??
      Kapesné zaměstnavatel může a nemusí vyplácet. Vyplácí se pouze
      při zahraniční pracovní cestě.
      Do výše 40% je daňově uznatelné.
      Kurz přepočtu je takový jak uvádíte.
      Vlastně jste si na všechno odpověděl sám.

    • 29. 4. 2008 11:09

      Kája (neregistrovaný) 85.70.5.---

      Re: Kapesné??
      Díky moc. Jen jsem se potřeboval ujistit o správnosti mého uvažování.

    • 29. 4. 2008 11:27

      Marťa (neregistrovaný) 194.108.137.---

      Re: Kapesné??
      Ano dle § 180 zákoníku práce může zaměstnavatel poskytnout zaměstnanci při ZAHRANIČNÍ PRACOVNÍ CESTĚ kapesné a to až do výše 40% stravného. Výše kapesného je daňově uznatelný náklad.
      Kapesné ja daňově uznatelným výdajem.
      Pro přepočet se používají kursy vyhlášené ČNB a platné v den vyplacení zálohy.

    • 29. 4. 2008 12:05

      Marťa (neregistrovaný) 194.108.137.---

      Re: Kapesné??
      Daňová uznatelnost kapesného dle Zák. 586/1992 Sb.o daních z příjmů, § 24, odst. 2 zh s odkazem na Zák. č.262/2006 .Sb. ..zákoník práce a §180.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).