Hlavní navigace

Rezervní fond

  • (neregistrovaný) 213.191.111.---

    29. 4. 2008 9:45

    ZK s.r.o. 200.000 - založena v 2007
    zisk 2007 150.000 Kč
    příděl do rez. fondu 10.000 ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 4. 2008 10:24

      anna (neregistrovaný) 62.40.91.---

      Re: Rezervní fond
      Do rezervního fondu se přiděluje 5% ze zisku tak dlouho, než
      výše rezervního fondu dosáshne 10% základního jmění.

    • 29. 4. 2008 10:50

      zbyn (neregistrovaný) 195.113.207.---

      Re: Rezervní fond
      Společnost vytvoří rezervní fond (§ 67) v době a ve výši určené ve společenské smlouvě.

      Není-li rezervní fond vytvořen již při vzniku společnosti, je společnost povinna vytvořit jej z čistého zisku vykázaného v řádné účetní závěrce za rok, v němž poprvé čistý zisk vytvoří, a to ve výši nejméně 10 % z čistého zisku, avšak ne více než 5 % z hodnoty základního kapitálu.

      První rok 10%!!! ne však více než 5% ZK, takže to máte správně

      Tento fond se ročně doplňuje o částku určenou ve společenské smlouvě nebo ve stanovách, nejméně však 5 % z čistého zisku, až do dosažení výše rezervního fondu určené ve společenské smlouvě nebo ve stanovách, nejméně však do výše 10 % základního kapitálu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).