Hlavní navigace

Paušální výdaj na auto

  • (neregistrovaný) 90.176.20.---

    7. 3. 2011 8:45

    Dobrý den, vedu DE a začala jsem podnikat 8.6.2010. Chci uplatnit paušální výdaj na auto 5000.- měsíčně, používám ho výhradně na podnikání, ale nemám ho v OM. Můžu si uplatnit výdaj i za měsíc červen , když jsem začala podnikat až 8den? Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 3. 2011 16:04

      autorka

      Dobrý den,

      problematiku paušálních výdajů popisuje § 24 odst. 2 písm. zt ZDP. Zde je uvedeno, že paušální výdaj je možné uplatnit u automobilu zahrnutého i nezahrnutého v obchodním majetku a za každý celý kalendářní měsíc, ve kterém bylo používáno k podnikání.

      Dagmar Kučerová   ::)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).