Hlavní navigace

Pokladní kniha

• (neregistrovaný) 213.192.52.---

30. 4. 2008 20:44

Jak to je s pokladní knihou u s.r.o. Firma má kopírku - takže denní tržby. Doklady zapisují do excelu - ručně si žádnou knihu zaměstnanci nevedou. Já jako účetní dostávám jen doklady a na konci roku vyjedu POKLADNI KNIHU jen z počítače. Stačí to? Nebo musí být vedena i ručně. JInak je přehled těch denních tržeb, ale do účetnictví ji zadávám jednou souhrnou částkou na konci měsíce. Stačí to?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 5. 2008 12:48

martina (neregistrovaný) 85.207.100.---

Re: Pokladní kniha
      Pokud vedete pokladní knihu na pc, je to jedině dobře, ale každý řádek v knize se musí vztahovat k určitému dokladu a to jsou příjmové a výdajové doklady.

• 1. 5. 2008 18:59

v.e.n.d.y. (neregistrovaný) 85.71.122.---

Musíte zajistit průkazné a úplné účetnictví ..a tak mě napadá, jak kotrolujete tržby, když vše necháváte na zaměstnancích? Já bych se tedy snažila, aby mi vše odevzdávali alespon jednou denně a zapisovala do příjmu v pokladně. Pokladní knihu bych si tiskla alespoň 1x za měsíc, pokud mi software ukazuje alespoň denní zůstatek, který si zkontroluji s fyzickým stavem kasy....jde spíš o opatrnost, které není při práci s penězi asi nikdy dost...

• 1. 5. 2008 21:59

LJ (neregistrovaný) 213.192.52.---

Příjmy mi dokládají číslovanými paragony. Takže si myslím, že v tomto směru je to OK. Ale já tam pracuji jen externě, takže ty denní kontroly jsou na nich. A to co vedou oni v pc za pokladnu, tak nevím zda by stačilo, oni mají 2 pokladničky a já to jen sumarizuji. Ale hlavní je, že stačí pokladní kniha vytištěna z programu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).