Hlavní navigace

Sledování kamerou

  • (neregistrovaný) 62.209.198.---

    5. 5. 2008 9:20

    Dobrý den,
    má právo zaměstnavatel nainstalovat otočný kamerový systém na pracoviště (monitoruje bezpečnostní služba), musí s tím zaměstnanec souhlasit?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 5. 2008 11:53

      pája (neregistrovaný) 81.19.43.---

      Re: Sledování kamerou
      upravuje § 316 ZP - viz:
      (2) Zaměstnavatel nesmí bez závažného důvodu spočívajícího ve zvláštní povaze činnosti zaměstnavatele narušovat soukromí zaměstnance na pracovištích a ve společných prostorách zaměstnavatele tím, že podrobuje zaměstnance otevřenému nebo skrytému sledování, odposlechu a záznamu jeho telefonických hovorů, kontrole elektronické pošty nebo kontrole listovních zásilek adresovaných zaměstnanci.
      (3) Jestliže je u zaměstnavatele dán závažný důvod spočívající ve zvláštní povaze činnosti zaměstnavatele, který odůvodňuje zavedení kontrolních mechanismů podle odstavce 2, je zaměstnavatel povinen přímo informovat zaměstnance o rozsahu kontroly a o způsobech jejího provádění.

      Z toho plyne, kdy může instalovat, souhlas zaměstnance není potřeba.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).