Hlavní navigace

Změna účtu

• (neregistrovaný) 193.86.2.---

6. 5. 2008 11:23

Až dosud jsem používal k platbám ZP, SP a daní svůj soukromý sporožirový účet.
    Teď jsem si založil běžný účet a chtěl bych ho používat pro tyto platby a další platby, které jsou placeny z účtu a týkají se podnikání (jsem OSVČ a vedu DE).
    Zatím jsem tyto platby v DE řešil přes pokladnu.
    Chtěl bych oddělit platby týkající se podnikání od svých soukromých.
    Musím nahlásit na instituce změnu účtu? Nebo jim to je jedno z kterého účtu to dostanou?
    Díky a hezký cen.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 5. 2008 11:27

Iveta (neregistrovaný) 90.176.233.---

Re: změna účtu
      Už když jste začínal podnikat měkl jste si založit účet který budete používat k podnikání, pokud to je i Vás soukromý účet divím se že vám z FÚ nedělali problémy je jen na vás jak prokážete platby.Nahlaste na všechny instituce kde vedou váš účet jako kontaktní.

• 6. 5. 2008 11:44

Jarda (neregistrovaný) 193.86.2.---

Proč by mi dělal FÚ problémy? Není povinnost založit zvlášť účet pro podnikání. Výpisy mám archivované v DE a na nich označené položky, které se týkají podníkání. Větší část plateb mám v hotovosti - nákup zboží a účet používám k platbám SP ZP na FÚ a pak ještě několik dalších jako je ČEZ, plynárna a O2. Navíc všechny platby, které na tento účet dojdou nebo odejdou jsou prokazatelné.

• 6. 5. 2008 19:56

Hanka (neregistrovaný) 77.104.239.---

info bych určitě podala na FÚ (zkušenost), OSSZ a zdrav.pojišťovna. čez a plynárně atd je to jedno, ale výše uvedené bych informovala písemnou formou.

• 7. 5. 2008 13:25

Jarda (neregistrovaný) 193.86.2.---

Děkuji a hezký den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).