Hlavní navigace

DVZ u druhé PPM

  • (neregistrovaný) 86.49.28.---

    6. 5. 2008 21:54

    Zaměstnankyně pobírala PPM od 29.11.2006 do 14.8.2007 a její DVZ byl 479Kč, od listopadu 2007 nastoupila na 1/2 úvazek a nyní od 30.4.2008 nastoupila na druhou PPM, její DVZ je nyní 464Kč. Jaký vyměřovací základ se ji použije pro výpočet druhé PPM? Díky za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 5. 2008 23:00

      Ivča1 (neregistrovaný) 85.71.215.---

      Re: DVZ u druhé PPM
      Pokud u zaměstnankyně za trvání téhož zaměstnání vznikne nárok na další peněžitou pomoc v mateřství z tohoto zaměstnání v období do 4 let věku předchozího dítěte, považuje se za denní vyměřovací základ denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet předchozí peněžité pomoci v mateřství, pokud je vyšší než denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet další peněžité pomoci v mateřství; přitom se porovnávají denní vyměřovací základy před jejich redukcí (před úpravou podle § 18 odst. 7 písm. b) zákona o nemocenském pojištění).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).