Hlavní navigace

DPH u služeb

  • (neregistrovaný) 88.100.218.---

    12. 5. 2008 6:33

    Prosím, když chci vyfakturovat stavební práce v Bosně a Hercegovině, jak je to s DPH u služeb ve třetích zemích?! Nevíte někdo náhodou?! Moc děkuju!!!!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 5. 2008 14:40

      Marek (neregistrovaný) 213.180.35.---

      Re: DPH u služeb
      U stavební prací je místem plnění dle § 10/1 ZDPH místo, kde se nemovitost nachází. Z toho vyplývá, že fakturovat budete každopádně bez české DPH. Pak záležím na tom, jak má Bosna a H. upraveny předpisy a jestli vůbec mají něco jako DPH, může a nemusí to být dost odlišné. Přesně Vám to řekne buď místní daňová firma a nebo se obraťte větší daň.firmu tady v ČR, která to umí zjistit. Bývá to ale poměrně drahé.
      Každopádně tuto fakturaci uvedete v ř. 510 českého DAP, jako plnění s místem plnění mimo tuzemsko.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).