Hlavní navigace

Potvrzení - rodičák pro otce

• (neregistrovaný) 213.29.62.---

12. 5. 2008 7:49

Dobrý den,
    prosím Vás o radu. Zaměstnanec přinesl na vyplnění Potvrzení o nároku na dávky ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku. Narodilo se jim miminko, manželka bude doma 3 roky, ale jemu musím vyplnit toto potvrzení, kdyby náhodou mu nárok vznikl, kdyby nemohla třeba o mimčo pečovat. Jedná se mi o to, jak mám stanovit denní výši peněžité pomoci, pokud by na ni nárok vznikl. Na sociálce mi řekli, že to mám vypočítat ode dne porodu. Když se dítě narodilo 2.5.2008, z jakého období mám vypočítat denní výši? Z celého předešlého roku?
    Děkuji Hanka

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 5. 2008 10:46

JanaH (neregistrovaný) 81.92.152.---

Re: potvrzení - rodičák pro otce
      Já mám dojem, že se bere jen průměr za minulý kvartál. Ale snad odpoví ještě někdo, kdo dělá mzdovku.
      Jana

• 13. 5. 2008 10:53

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

s tím Q bych si jistá nebyla - určitě Vám nejlépe poradí na sociálce

• 13. 5. 2008 11:38

J (neregistrovaný) 213.192.55.---

Na požádání rodiče e povinen ten, kdo provádí jeho nemocenské pojištění , nejpozději do 8 dnů rodiči sdělit, zda mu vznikl ke dni narození dítěte nárok na peněžitou pomoc, a jestliže rodič v žádosti uvede, že žádá o nárok na rodičovský příspěvek ve zvýšené výměře, také denní výši peněžité pomoci stanovenou ke dni narození dítěte,tedy ne ode dne ,ale ke dni porodu.Postupovala bych při výpočtu tak, jako by manžel měl nárok na PPM k datu porodu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).