Hlavní navigace

Brigáda x ukončená povinná šk. docházka

  • (neregistrovaný) 194.108.135.---

    12. 5. 2008 11:39

    Může být zaměstnáno dítě na DPP starší 15 let po ukončení 9. třídy hned o prázdninách? Četla jsem, že povinná školní docházka končí až 31.8.2008, jelikož k ní patří ještě prázdniny.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 5. 2008 11:52

      Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

      Re: brigáda x ukončená povinná šk. dochá
      Školní rok sice trvá do 31.8., ale z hlediska ukončenosti vzdělání je základní vzdělání splněno dnem, kdy žák dostane vysvědčení (je to přece doklad o tom, že absolvoval základní školní docházku a s jakým prospěchem). Takže pokud je mu o prázdninách již 15 let, pak může jít na brigádu.

    • 12. 5. 2008 16:04

      yy (neregistrovaný) 85.13.73.---

      Re: brigáda x ukončená povinná šk. dochá
      Nemůže, teď jsem četla, že musí být splněny obě podmínky, to znamená dovršeno 15 let a tady ukončena školní docházka a ta opravdu končí až posledním dnem prázdnin. Proto po skončení 9. třídy o prázdninách ještě nemůže být zaměstnán.

    • 12. 5. 2008 16:16

      yy (neregistrovaný) 85.13.73.---

      Re: brigáda x ukončená povinná šk. dochá
      Tam totiž nejde o dokončení vzdělání, nýbrž školní docházky viz
      ¨
      www.pamservis.cz/?sekce=5&uroven=3&obsah=0&cid=145801

      Zaměstnavatel však nesmí s ní sjednat jako den nástupu do práce den, který by předcházel dni, kdy tato fyzická osoba ukončí povinnou školní docházku.

    • 14. 5. 2008 19:56

      J (neregistrovaný) 213.192.55.---

      Re: brigáda x ukončená povinná šk. dochá
      § 43 zákona 561/2004 - školský zákon
      Žák splní povinnou školní docházku uplynutím období školního vyučování ve školním roce, v němž dokončí poslední rok povinné školní docházky.
      Jestli se nic nezměnilo, tak to snad bylo tak, že sice školní rok končil poslední den v srpnu, ale povinná školní docházka viz výše, tedy -uplynutím školního vyučování a to končí posledním školním dnem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).