Hlavní navigace

Withholding tax ? - služba do EU

  • (neregistrovaný) 89.233.139.---

    12. 5. 2008 14:45

    Dobrý den,
    fakturovali jsme španělské společnosti za služby podle par. 10/6 zákona o DPH, tedy s uplatněním reverse charge. Oni po nás teď chtějí toto potvrzení:
    “the company (name of the supplier) is a resident of (country of the residence of supplier) within the meaning of article 4 of the Convention for the avoidance of double taxation between (Country) and Spain in the year 2008”
    s tím, že jde o vyúčtování 24% "withholding tax". Nevíte někdo, o co jde?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 5. 2008 11:25

      zdv (neregistrovaný) 82.142.127.---

      Re: Withholding tax ? - služba do EU
      Když nikdo zatím neodpověděl, alespoň Vás trochu navedu. Neznám to v tom Vašem konkrétním případě, ale my např. odvádíme srážkovou daň na naši mateřskou německou firmu z toho, že nám fakturuje aplikaci SW (tj. cizí firma má povinnost, když si fakturuje za učité činnosti, odvést tuto daň zde a my tuto daň za ni odvedeme, tj. srazíme ji přímo z platby - zaplatíme jim rovnou o to méně, oni dostanou potvrzení z našeho FÚ). U nás např. paragraf 22/1g v Zákoně o dani z příjmů. V sazbě daně se zohledňují smlouvy o zamezení dvojího zdanění.
      Více Vám bohužel neporadím. Uvedla jsem Vám to jenom jako příklad z druhé strany.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).