Hlavní navigace

Odložená daň.

  • (neregistrovaný) 85.119.88.---

    12. 5. 2008 21:22

    Prosím o radu, firma má hospodářský rok. Účetní období jsme skončili k 31.3.08. Potřebuji zaúčtovat odloženou daň z titulu účetní a daňové zůstatkové ceny. Poradíte mi prosím jakou sazbou budu daň tvořit? Zda platnou pro hospodářský rok právě skončený, tj.2008 nebo sazbou platnou pro další zdaňovací období, tj.2009?
    Mockrát děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 5. 2008 18:13

      LeaX (neregistrovaný) 83.208.54.---

      Re: Odložená daň.
      Sazba pro teď skončený HR a následující HR bude vzhledem k novelizaci ZDP stejná.
      Sazba pro odloženou daň se řídí § 59/2 vyhl. 500/2002 Sb.:
      "(2) ... Závazkovou metodou se rozumí postup, kdy odložená daň ve vztahu k výsledku hospodaření zjištěnému v účetnictví bude uplatněna v pozdějším období, a proto při výpočtu bude použita sazba daně z příjmů platná v období, ve kterém budou daňový závazek nebo pohledávka uplatněny. Pokud tato sazba daně známa není, použije se sazba platná v příštím účetním období."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).