Hlavní navigace

Jednatel - mzdy

• (neregistrovaný) 213.180.57.---

13. 5. 2008 12:58

jak vypočítám mzdu, má-li jednatel uvedeno v mand. smlouvě: za každý měsíc ve funkci jednatele náleží jednateli odměna ve výši 10000,-? Jde mi o to, zda bude mít každý měsíc stejnou výši a odvody nebo se výpočet mzdy chová jako u klas. zaměstnance? smlouva je od 7.4.08 - tedy za duben odpracoval 18 dní - vypočítaná HM činí 8182,- nebo celých 10000,-? děkuji za odpovědi

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 5. 2008 13:12

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: jednatel - mzdy
      Z pohledu danění a odvodů jako závislá činnost. Z pohledu výše odměny to by Vám mělo být jasně řečeno zápisem z valné hromady.KdYbych je nechtěla "otravovat", dala bych odměnu nekrácenou.

• 13. 5. 2008 13:26

Barča (neregistrovaný) 213.180.57.---

V zápisu z valné hromady je zapsáno, že: měsíční odměna za funkci jednatele činí 10000,-. Jinak já se také přikláním k odměně nekrácené.

Dovolte ještě jednu otázku, také k tématu. Jak to bude v případě nemoci? Ve smlouvě a v zápise toto není řešeno, takže bych měl jednateli normálně krátit a nemocenskou dostane ze sociálky? Děkuji za trpělivost. B.

• 13. 5. 2008 13:41

Ano,krátit v př.nemoci, jste-li MO, tak nemocenskou bude platit sociálka.

• 13. 5. 2008 13:58

Barča (neregistrovaný) 213.180.57.---

opravdu moc děkuji za trpělivost.

Mohu ještě poslední otázku ohledně dovolené? Jako jednatel má nárok na dovolenou na zotavenou? Není to přeci pracovně-právní vztah k firmě ale obchodní. On si totiž do smlouvy mand. uvedl, že má nárok na dovolenou, a že při čerpání dovolené mu náleží také odměna. V tom případě bych mu dovolenou počítala průměrem nebo ji budu ignorovat a odměnu dostane v plné výši? Mate mě tam ten obchodní vztah k firmě. Jsem z toho opravdu jelena ... :-(

• 13. 5. 2008 14:23

Máte pravdu,žwe se jedná o obch.vztah, nepostupuje se podle ZP ,takže ustanovení o dovolené není platné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).