Hlavní navigace

Sleva na dani??

  • (neregistrovaný) 78.102.220.---

    14. 5. 2008 11:00

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda-li nevíte, zda-li je zaměstnavatel povinen snižovat zaměstnanci (který má podepsané prohlášení k dani) zálohu na daň o slevu (2070); protože u přítele v práci se tomu tak neděje a bylo mu řečeno, že má u nich se nestrhávají a že je má uplatnit v daňovém přiznání. Zdá se mi to protizákoné, ale nikde jsem vyloženě nenašla, že by povinnost uplatňoat slevu měsíčnš existovala...ty dva tisíce nám v rodinné pokladně chybí a navíc pochybuji, že by mu v březnu vrátil stát nějakých 25 000 kč?...

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 5. 2008 11:07

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: Sleva na dani??
      V Prohlášení daň.poplatníka, které podepisoval (na str.2) je kolonka na str.1 uplatňuji slevu na dani/ neuplatňuji. Takže zaškrtnout uplatňuji a zaměstnavatel mu slevu ze zákona dát musí měsíčně. Je to záloha na daň, pokud by nebyla měsíčně, musí mu ji zaměstnavatel zúčtovat podle výše roční daně, pokud požádá u něj o roční zúčtování po skončení roku. Má-li to zaškrtnuté a zaměstnavatel mu svévolně slevu nedává, šidí ho. Nedá-li po dobrém, může mu dát stížnost, nevyřídí-li nic, podá si stížnost na FÚ.

    • 14. 5. 2008 11:13

      L. (neregistrovaný) 80.188.113.---

      Re: Sleva na dani??
      To je nesmysl, pokud podepíše prohlášení, musí mu slevu na dani dát, a to dle § 38 h odst. 3 Zákona o dani z příjmů, je to opravdu protizákonné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).