Hlavní navigace

Směnka

  • (neregistrovaný) 77.48.213.---

    14. 5. 2008 17:11

    Dobrý den, mám prosbu : mám směnku, která je splatná asi za měsíc. Z mé strany co by dlužník není problém, ale věřitel si diktuje podmínky kam mu mám peníze dovést apod.Navíc mi již dnes posílá sms-ky s výhružkami pokud nezaplatím,podstoupí směnku exekutorovi.Můžu si já diktovat podmínky předání peněz?Děkuji. Lenka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 5. 2008 15:47

      pája (neregistrovaný) 81.19.43.---

      Re: Směnka
      nevím, co máte ve směnce uvedeno, ale třeba Vám pomůže směnečný zákon-viz:
      § 76
      (1) Listina, v které chybí některá náležitost uvedená v předchozím paragrafu, není platná jako vlastní směnka, s výhradou případů uvedených v následujících odstavcích.

      (2) O vlastní směnce, v níž není údaj splatnosti, platí, že je splatná na viděnou.

      (3) Není-li zvláštního údaje, platí, že místo vystavení směnky je místem platebním a zároveň místem výstavcova bydliště.

      (4) Není-li ve vlastní směnce udáno místo vystavení, platí, že byla vystavena v místě, uvedeném u jména výstavce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).