Hlavní navigace

Příplatky za svařování??

  • (neregistrovaný) 81.19.33.---

    14. 5. 2008 19:02

    je povinnem zaměstnavatel dle zákoníku práce dávat příplatky za svařování(nerez plech - výfuky aut) nebo je to čistě na něm jak se rozhodne?? diky za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 5. 2008 19:23

      beta (neregistrovaný) 82.150.166.---

      Re: příplatky za svařování??
      zákon 567/2006 Sb. § 6
      Ztížené pracovní prostředí
      (1) Ztíženým pracovním prostředím pro účely poskytování příplatku podle zákoníku práce7) je prostředí, ve kterém je výkon práce spojen s mimořádnými obtížemi vyplývajícími z vystavení účinkům ztěžujícího vlivu a z opatření k jejich snížení nebo odstranění.
      vím, že můj předchozí zaměstnavatel poskytoval svářečům příplatky za svařování=ztížené pracovní prostředí. Pakliže pracujete ve ztíženém prac.prostředí, je zaměstnavatel povinen příplatek dle § 7 zák. 567/2006 poskytovat. Pokud byste měli bezpečáka, ten by měl vědět ,zda se jedná o ztíž. prac.prostředí, ale asi nemáte ? Pak mrkněte na ten zákon.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).