Hlavní navigace

Nový zaměstnanec - srážky ze mzdy

• (neregistrovaný) 213.180.37.---

16. 5. 2008 12:00

Mzdové účetní, které jste zkušenější než já, napište mi, prosím, jak Vy to děláte v praxi?
    Když nastoupí zaměstnanec, který donese v zápočťáku exekuce a výživné, žádáte od něho podklady k těmto skutečnostem a oznamujete soudům, že takový člověk u vás začal pracovat nebo počkáte, až vám příkazy od soudy samy přijdou, protože po přihlášení na zdrav. pojištění si ho tyto instituce stejně najdou...
    Děkuji a přeji krásný víkend.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 5. 2008 12:02

P. (neregistrovaný) 90.176.233.---

Re: nový zaměstnanec - srážky ze mzdy
      je to jeho povinnost pokud má exekuce nahlásit soudu změnu zaměstnání, pokud máte na zápočtáku číslo rozhodnutí a částku srážela bych a informovala bych se na soudě.Pokud ne vyčkejte popř. informujte soud vy pokud to zaměstnanec neudělal.

• 16. 5. 2008 12:17

Líba (neregistrovaný) 85.70.202.---

Rozhodně nevyčkávejte, protože podle § 294 "zjistí-li ten, u koho povinný nastoupil nově do práce, že byl nařízen výkon rozhodnutí srážkami z jeho mzdy, oznámí to bez odkladu soudu, který výkon nařídil". Stejnou povinnost má samozřejmě i předešlý plátce mzdy i samotný zaměstnanec.

• 16. 5. 2008 13:05

hana (neregistrovaný) 84.244.82.---

Já také oznamuji soudu a exekutorům a pak čekám s hrůzou co dorazí.Také se mi stalo, že na minulém zápočťáku nebylo nic (asi se pán nepochlubil), nám se také nepochlubil a pak během několika měsíců se to na mě nahrnulo, že jsem se nestačila divit. Už mi ty exekuce lezou i z hrnku od kafe - máme tu pěknej ansábl... :-/
      ....jsem si musela postěžovat :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).