Hlavní navigace

Prodej movité věci z výhry

  • (neregistrovaný) 213.220.226.---

    20. 5. 2008 10:59

    Vytočila jsem si na kole štěstí 100 % slevu na
    trakturek na sekání trávy. Tento trakturek jsem ihned prodala podnikateli, který vede danovou evidenci.
    Prodala jsem ho za cenu, kterou měl trakturek v době před vytočením slevy. Musím jako občan zaplatit daň z tohoto příjmu?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 5. 2008 12:23

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Prodej movité věci z výhry
      Prodej by byl osvobozen od daně z příjmů po jednom roce. Jelikož jste traktor prodala dříve, podléhá prodej dani z příjmů a to podle § 10.
      Jako výdej lze uplatnit, jde-li o věc získanou výhrou, cenu podle zákona č. 151/1997 Sb.. Lze tedy použít cenu, za jakou by jste věc koupila před poskytnutím slevy.
      Jelikož jste neprodala za cenu vyšší, pak ke zdanění bude 0 (např. příjem = 50000,00 a výdej = 50000,00 Kč) , ale mělo by být uvedeno v DP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).