Hlavní navigace

Mzdy 2008

• (neregistrovaný) 85.193.24.---

20. 5. 2008 22:52

dělám, účetnictví firmě kde berou pouze minimální mzdu 8000,00.Do dubna si mzdy dělali sami a odváděli na daň z příjmu 1620,00 Kč. Podle mě nemají, protože v účetním programu ani mzdové kalkulačce na netu mi žádná platba na daň z příjmu nenabíhá.můžete mi někdo poradit?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 5. 2008 6:24

Libuna (neregistrovaný) 80.188.29.---

Re: mzdy 2008
      Tato daň skutečně odpovídá minimální mzdě, tj. 8000x35%=10800, což je základ daně(superhrubá mzda) daň 15% tj. 1620,- Kč. Pokud nemají podepsáno Prohlášení k dani z příjmů, nemají nárok na základní odpočet a tudíž musí tuto daň odvést. Pokud prohlášení podepsali, neodvádí se daň žádná a jejich čistá mzda bude činit 7000,-Kč.

• 21. 5. 2008 6:37

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

Re: mzdy 2008
      odměňování, ale i celé zpracování mezd nemůže být v této firmě prováděno správně a dle platných zákonů
      ve stavebnictví nemohou být všichni zaměstnanci v 1.skup.prací - musíte je zařadit tak, aby měli alespoň zaručenou mzdu, určitě pracují přesčasy - ty musí dostat, pokud pracují o víkendech - to jsou také zákonné příplatky, možná mají nárok na nějaké příplatky v ZPP, ve výškách apod., určitě čerpají dovolenou, která musí být placená průměrem, někdo je nemocný - takže z toho vyplývá, že je nesmysl, aby všichni zaměstnanci každý měsíc měli stejně, tj. 8000Kč/HM
      pokud jsou u Vás zaměstnaní a nemají jiného zaměstnavatele - proč jim nedáte podepsat daň.prohlášení ?- někdo bude mít jen slevu na poplatníka, někdo bude uplatňovat daň. zvýhodnění na děti, někdo bude mít nárok na daň. bonus apod.
      být Vámi, tak se velmi obávám kontrol

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).